PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI – PODSUMOWANIE / 15 tysięcy skontrolowanych pojazdów [FILM]

24 marca był ostatnim dniem policyjnej akcji PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI, prowadzonej na terenie całego województwa. Efektem działań było ponad 15 tysięcy skontrolowanych pojazdów. Niestety ponad 7 tysięcy kierowców zostało zatrzymanych za przekroczenie prędkości.

W dniach od 19 do 24 marca br. na terenie Wielkopolski była prowadzona akcja PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI. Głównym założeniem było przypomnienie kierowcom o obowiązujących przepisach. Stosowanie się do ograniczeń wynikających ze znaków drogowych, ma bezpośredni wpływ na ilość wypadków i kolizji. Nadal wielu kierowców zbyt lekkomyślnie wciska pedał gazu w swoim samochodzie, nie zważając na konsekwencje dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to jedna z głównych przyczyn wszystkich zdarzeń drogowych. Podczas wypadku żaden kierowca nie oszuka praw fizyki. Dlatego tak istotnym elementem, poprawiającym nasze wspólne bezpieczeństwo jest właśnie dostosowanie prędkości nie tylko do obowiązujących przepisów ale również do warunków panujących na drodze.

Policjanci nadal, w ramach codziennej służby, będą kontrolowali prędkość, trzeźwość i inne czynniki mające wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Maciej Święcichowski

Poniżej prezentujemy efekty pracy policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu podczas tygodniowych działań pk. „Prędkość”.

PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI

(Visited 318 times, 1 visits today)

Leave a Reply