Pracownicy okradli pracodawcę

Policjanci z czarnkowskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy okradli swojego pracodawcę. 38-latek i jego 27-letni kolega zostali ujęci przez przedstawicieli jednej z miejscowych firm, kiedy po popołudniowej zmianie ze skradzionym łupem wracali do domu. Wartość znalezionych przy nich materiałów spawalniczych i szlifierskich oszacowano na kwotę około 2500 złotych. Teraz za kradzież grozi im do 5 lat więzienia.3 czerwca br. około godziny 23.30 czarnkowscy policjanci zostali wezwani na interwencję, gdzie przedstawiciele jednej z miejscowych firm ujęli dwóch pracowników, których podejrzewają o kradzież.

Na miejscu policjanci ustalili, że 38-latek i jego 27-letni kolega po popołudniowej zmianie, ,,wynieśli” z zakładu pracy materiały spawalnicze i szlifierskie o wartości około 2500 złotych. Następnie załadowali je do swoich samochodów i udali się do miejsc zamieszkania. Wówczas zostali ujęci przez przedstawicieli firmy i przekazani funkcjonariuszom. Zaraz po zatrzymaniu trafili do policyjnego aresztu.

Następnego dnia śledczy przedstawili im zarzuty kradzieży. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych należących do 38 i 27-latka, mundurowi znaleźli podobne materiały o łącznej wartości około 1000 złotych.

Podejrzani nie byli wcześniej karani. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Karolina Górzna-Kustra/czarnkow.policja.gov.pl

(Visited 3 628 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz