Pracowita służba konińskich strażaków

Od godz. 0.00 23 kwietnia 2019 r. do godz. 7.00 24 kwietnia 2019 r. Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie odnotowało łącznie 38 zdarzeń.<


 

W związku z silnym wiatrem w miejscowości Ignacewo, gmina Ślesin uszkodzony został dach budynku mieszkalnego, w miejscowości Mostki, gmina Sompolno uszkodzony dach budynku gospodarczego oraz w miejscowości Smolniki, gmina Ślesin uszkodzony dach na budynku garażu. Ponadto w miejscowości Racięcice i Sycewo, gmina Sompolno, Konin, ul. Kleczewska, Broniszewo i Zielonka, gmina Wierzbinek, Anielew, gmina Kramsk interwencje dotyczyły powalonych drzew na drogach. W Golinie przy ul. Poprzecznej drzewo pochyliło się nad klatką schodową oraz w Koninie przy ul. Sosnowej uszkodzeniu uległa lampa uliczna, natomiast przy Alejach 1-go Maja uszkodzona została rynna budynku mieszkalnego wielorodzinnego.  

Ponadto strażacy 11 razy wyjeżdżali do pożarów traw oraz 5 razy do pożarów poszycia leśnego.
W Koninie na ulicy Torowej, ulicy Kolskiej oraz na ulicy Poznańskiej ratownicy usuwali plamy płynów eksploatacyjnych.

W miejscowości Kawnice oraz Węglew, gmina Golina w budynkach mieszkalnych zdarzenia dotyczyły palącej się sadzy w przewodach kominowych. Ponadto w Koninie przy ul. Górniczej oraz Alejach 1-go Maja paliły się śmietniki.

Jednym z poważniejszych zdarzeń był wypadek z udziałem dwóch samochodów osobowych w Koninie na skrzyżowaniu ulicy Poznańskiej z ulicą Hurtową. W wyniku zderzenia troje dzieci zostało przetransportowane do szpitala przez Zespoły Ratownictwa Medycznego.  

Tekst: kpt. Sebastian Andrzejewski. Zdjęcia: JRG Nr 1 i 2 w Koninie.

psp.wlkp.pl

(Visited 31 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz