Poznańskie Targi Piwne, to coś więcej niż piwo!

16-18 listopada 2017 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, już po raz piąty odbędą się Poznańskie Targi Piwne – największe piwne wydarzenie w Polsce!

Odbywające się od 2013 roku Poznańskie Targi Piwne to unikatowe wydarzenie. Radosna celebracja jednego z najstarszych trunków na świecie przeplata się z profesjonalnym charakterem imprezy targowej. To doskonała okazja, by poznać kulturę, historię, a także współczesny świat rzemieślniczego piwa.


Przez trzy dni uczestnicy targów będą mieli okazję zapoznać się z tajnikami sztuki piwowarskiej, skosztować piwa z blisko 70 rzemieślniczych browarów, oraz wysłuchać wielu ciekawych prelekcji na jego temat. Nie zabraknie też miodów pitnych i cydrów!

Smakosz dobrego piwa to najczęściej również wielbiciel dobrego jedzenia. Dlatego w sąsiadującej hali, w tym samym czasie podczas Street Food Spot, będzie można skosztować dań głównych, przekąsek, słodyczy i napojów bezalkoholowych z blisko 50 food trucków i stoisk gastronomicznych.

Gala finałowa X Konkursu Piw Rzemieślniczych, IX Poznański Konkurs Piw Domowych czy Piwna Matura, to tylko niektóre z licznych atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy. Na targowej scenie wystąpią osobistości doskonale znane i szanowane w branży piwowarskiej. W strefie chilloutu i rozrywki odwiedzający będą mogli się zintegrować podczas gry w piłkarzyki i planszówki oraz posłuchać koncertu.

Jednak Poznańskie Targi Piwne, to coś więcej niż piwo!

W atmosferze dobrej zabawy zwracana będzie także uwaga na istotne kwestie społeczne. Impreza, która skupia wokół siebie tak wiele osób z różnych środowisk jest również platformą do dzielenia się wiedzą na temat zdrowia. Program edukacyjny PTP to już czwarta edycja innowacyjnego projektu, bo działania edukacyjne nie stoją w kontrze do kulturalnej zabawy przy piwie, ale wspierają ją, obalając stereotypowe postrzeganie spożywania alkoholu.

Podobnie jak w ubiegłych latach skorzystać będzie można z usług profesjonalnego golibrody i fryzjera. To część kampanii Movember Polska organizowanej przez Fundację „Kapitan Światełko”, której celem jest podnoszenie świadomości mężczyzn w zakresie profilaktyki raka jąder i prostaty.

Movember to akcja, która narodziła się w 2003 roku w Australii. Travis Garone i Luke Slattery zebrali kolegów i wspólnie przez miesiąc zapuszczali wąsy.


Postanowili wykorzystać je do prowokowania rozmów o profilaktyce męskich nowotworów.

Badania profilaktyczne męskich nowotworów są proste i może zrobić je każdy. Aby jednak każdy mógł się o tym dowiedzieć, potrzebne jest rozmawianie o akcji Movember.

Przyjdź na Poznańskie Targi Piwne! Będziesz miał okazję do spotkania się ze znajomym przy pysznym piwie i wyśmienitym jedzeniu, korzystając z usług profesjonalnego barbera zadbasz o nienaganną prezencję rosnącego wąsa, a na koniec zrelaksujesz się w strefie chilloutu!

MIEJSCE:

Międzynarodowe Targi Poznańskie (Poznań, Głogowska 14, wejście wschodnie, od strony Mostu Dworcowego).

Godziny otwarcia:

czwartek – 16.00 – 24.00

piątek – 12.00 – 1.00

sobota – 12.00 – 1.00

BILETY:

Bilety będzie można zakupić w przedsprzedaży internetowej lub w kasach MTP w trakcie trwania Poznańskich Targów Piwnych. Bilet upoważnia do wstępu na obie imprezy: Poznańskie Targi Piwne oraz Street Food Spot.

Cena biletu jednodniowego wynosi 20 zł.

Cena 3-dniowego karnetu to 45 zł. Karnety dostępne są jedynie w przedsprzedaży internetowej.

Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego.
Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
 

(Visited 295 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz