Poznańskie Muzykalia: Koncert utworów Marii Koterbskiej w Parku Wilsona [ZDJĘCIA, FILM]

Na początku roku pożegnaliśmy się ze znaną i cenioną artystką – Marią Koterbską – wykonawczynią takich utworów jak „Augustowskie noce”, „Brzydula i rudzielec”, „Karuzela”, „Parasolki”, „Serduszko puka w rytmie cza cza”, „Wrocławska piosenka”, „Do grającej szafy grosik wrzuć”. Związana z kabaretem literatów Wagabunda śpiewała także w programach „Zgaduj zgadula”, „Podwieczorek przy mikrofonie” i innych audycjach cyklicznych. W 1961 odbyła kilkumiesięczne tournée po Związku Radzieckim. 4. lipca spotkaliśmy się w parku Wilsona na koncercie z utworami Marii Koterbskiej w wykonaniu poznańskich artystów młodego pokolenia. – PTAAAK

Wyjątkowe miejsce i wyjątkowa muzyka zabrzmiała w minioną niedzielę 4 lipca w Parku Wilsona w Poznaniu.


A wszystko to nie po raz pierwszy dzięki Polskiemu Towarzystwu Artystów, Autorów i Animatorów Kultury, które organizuje cykliczne koncerty w ramach „Poznańskich Muzykalii”.
Na scenie Parku Wilsona w repertuarze Marii Koterbskiej wystąpili: Zuzanna Antos, Aleksandra Bogucka, Marianna Ćwiąkała, Dominika Dobrosielska, Dominika Narożna, Zuzanna Wolny z towarzyszeniem zespołu: Piotr Wiza – fortepian, Wojtek Braszak – saksofon tenorowy, Piotr Jaraszewski – perkusja, Dominik Tuchołka – bas. Na scenie wystąpiła również grupa taneczna Boogie Beat.
 
Pierwszy z koncertów zorganizowanych przez PTAAAK odbył się 13 czerwca br, , a kolejne już niebawem. 
 
(Visited 195 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz