Poznań za pół ceny

Nadchodzący weekend to czas ogromnych zniżek! Wielkimi krokami nadchodzi 11. edycja akcji „Poznań za pół ceny”. Około 165 partnerów w aż 6 kategoriach zaoferuje mieszkańcom i turystom wiele atrakcji!  

W najbliższy weekend, od 28 do 29 kwietnia, odbędzie się jedno z najbardziej lubianych przez poznaniaków wydarzeń, czyli „Poznań za pół ceny”.


Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna przygotowuje to cykliczne wydarzenie już od 10 lat. W tym roku mieszkańcy i turyści będą mogli skorzystać nie tylko z oferty samego Poznania, ale też okolicznych miejscowości. Swoje atrakcje w promocyjnych cenach  otworzą przed zwiedzającymi także Biedrusko, Stęszew, Puszczykowo, Lusowo czy Kórnik.

– Jest to inicjatywa, która wyszła z Poznania – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – Z czasem inne miasta, a także Ministerstwo Sportu i Turystyki zaczęło realizować swoje własne akcje „weekendu za pół ceny”. Najciekawsza jest jednak historia poznańskich edycji tego wydarzenia. Gdy akcja rozpoczęła się w 2008 roku, średnia liczba turystów w Poznaniu wynosiła 800 tys. rocznie. Dziś to 1,5 miliona. Poznań z roku na rok staje się coraz bardziej popularnym turystycznie miastem. To właśnie takie inicjatywy przyczyniają się do tego sukcesu.

Chociaż akcja kojarzy się głównie z obniżonymi cenami w restauracjach, Poznań za pół ceny, to nie tylko gastronomia. To także tańsze noclegi, wydarzenia kulturalne, bilety do popularnych miejsc takich jak np. Zoo czy Palmiarnia, zniżki w obiektach sportowych. Partnerzy akcji prezentują rozrywki bezpłatne, płatne symboliczne oraz prawdziwe okazje.

Miejskie instytucje także chętnie włączają się w akcję i przygotowują kulturalne atrakcje, m.in. promocyjne seanse w Kinie Pałacowym, bezpłatne wystawy w Galerii Miejskiej Arsenał, tanie zwiedzanie poznańskich muzeów czy też dostępne w kasach Teatru Nowego bilety na spektakle za 25 zł.

– Mamy wiele zaskakujących atrakcji – zaznacza Wojciech Mania, koordynator akcji z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. – Po raz pierwszy skorzystać można będzie ze strzelnicy czy też sportowego tańca na rurze. Silną grupę stanowią także popularne pokoje zagadek, czyli Escape Roomy.

To jednak nie koniec niespodzianek. Przygotowane na najazd gości są także inne miejsca, które na liście obowiązkowych punktów do zobaczenia w Poznaniu są na bardzo wysokich pozycjach. W promocyjnej cenie będzie można wejść do Palmiarni, Nowego Zoo, Centrum Tenisowego Arena, Interaktywnego Centrum ŠKODA czy też do parku linowego Pyrland nad Maltą.

Na szczególną uwagę zasługuje program turystyczny tegorocznej edycji „Poznania za pół ceny”. Chłonni wiedzy i żądni przygód związanych z zakamarkami miasta będą mogli zwiedzić m.in. Centrum Kultury Zamek, poznańskie forty (także nocą!), INEA Stadion oraz historyczne tramwaje i autobusy. Jedno jest pewne – atrakcji nie zabraknie!

„Poznań za pół ceny” to inicjatywa, która 10 lat temu podbiła serca mieszkańców całej Europy. Specjalnie dla turystów szereg hosteli oraz hoteli przygotował ogromne zniżki na noclegi. Na niektóre wydarzenia wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Wszystkie atrakcje i szczegółowy plan dostępne na: https://www.poznanzapolceny.pl/oferta

Mapka: https://docs.wixstatic.com/ugd/37fa58_5cb0109a89d24ea79319a8a52bb7ac75.pdf

WD/biuro prasowe/poznan.plTen pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.


(Visited 148 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz