Poznań: W nowym roku szkolnym – komunikacja za darmo [FILM]

Za niecałe dwa tygodnie rozpoczyna się nowy rok szkolny. Od 1 września uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów mieszkający w Poznaniu będą mogli jeździć komunikacją miejską za darmo.
Od 1 września 2018 mieszkający w Poznaniu uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów oraz innych typów szkół realizujących podstawę programową kształcenia ogólnego „podstawówek” i gimnazjów,


będą mogli korzystać z bezpłatnych przejazdów w strefie A – czyli na terenie miasta Poznania – na liniach organizowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Warunkiem korzystania z bezpłatnej komunikacji będzie okazanie ważnej legitymacji szkolnej z wpisanym miejscem zamieszkania w Poznaniu. Nie ma konieczności zapisywania informacji o uprawnieniu do bezpłatnych przejazdów na imiennej karcie PEKA, ale każdy uczeń może z takiej możliwości skorzystać. Karta PEKA będzie w takim przypadku – niezależnie od legitymacji szkolnej – dokumentem potwierdzającym prawo do darmowych przejazdów.

Uczniowie klas pierwszych mogą do końca września jeździć za darmo komunikacją w Poznaniu bez legitymacji, podobnie jak wszystkie dzieci do 7 roku życia. Nie jest również określony górny wiek osoby chodzącej do gimnazjum lub innych szkół realizujących odpowiednią podstawę programową.

Wprowadzenie darmowych przejazdów dla uczniów z pewnością znacząco uatrakcyjni ofertę transportu publicznego Poznania. Jest to ukłon w stronę dzieci, młodzieży oraz ich rodziców. To zachęta, żeby częściej korzystać z komunikacji zbiorowej w dojeździe do szkół oraz podczas wspólnych przejazdów.

Więcej na temat zmian w taryfach można przeczytać na stronie: https://www.ztm.poznan.pl/pl/aktualnosci/komunikacja-miejska-w-strefie-a-od-1-wrzesnia-2018r-bezplatna-dla-mieszkajacych-w-poznaniu-uczniow-szkol-podstawowych-i-gimnazjow

Załączniki

/poznan.pl/
(Visited 59 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz