POZNAŃ: W niedzielę jedyne takie derby

W niedzielę, 17 września odbędą się 17. derby Poznania w najwyższej klasie rozgrywkowej między Wartą i Lechem. Mimo że pojedynek zostanie rozegrany przy ul. Bułgarskiej, to ten pierwszy zespół będzie gospodarzem tego spotkania. #JedyneTakieDerby rozpoczną się o godz. 17:30. Cały czas można kupić bilety na ten mecz. 
Będzie to już siódmy mecz najwyżej notowanych zespołów piłkarskich stolicy Wielkopolski od momentu powrotu Warty Poznań do PKO Bank Polski Ekstraklasy w 2020 roku. Dwa pierwsze pojedynki derbowe, których gospodarzem byli „Zieloni”, odbyły się na stadionie w Grodzisku Wlkp. W zeszłym roku oba poznańskie kluby obchodziły rocznice powstania – Warta 110, a Lech setną. Z tej okazji mecz, który miał zostać rozegrany w Grodzisku Wielkopolskim, odbył się na stadionie w Poznaniu. Tak będzie również w tym sezonie, 17 września. 

Sześć dotychczasowych pojedynków po powrocie Warty do ekstraklasy wygrał Lech. Zieloni w całej swojej historii zmagań w najwyższej klasie rozgrywkowej piłki nożnej w Polsce wygrali z lokalnym rywalem tylko dwa razy. Było to w 1950 i 1995 roku. Mimo zwycięstw nad Lechem finał zmagań w tych latach nie był jednak dla Warty korzystny, bowiem opuszczali w tych sezonach najwyższy poziom rozgrywek – na 33 i 25 lat. 

Sprzedaż biletów na ten pojedynek odbywa za pośrednictwem systemu biletowego Lecha Poznań. Wpływy zostaną podzielone między klubami.

/poznan.pl/

(Visited 118 times, 1 visits today)

Leave a Reply