Poznań w czerwonej strefie! Od 17 października mniej osób w tramwajach i autobusach

Zgodnie z zapowiedziami rządu, od soboty Poznań i powiat poznański znajdą się w strefie czerwonej. Oznacza to, że autobusami i tramwajami jednocześnie będzie mogło podróżować tyle osób, ile wynosi 30 procent wszystkich miejsc, przy czym połowa miejsc siedzących musi pozostać niezajęta.


W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Poznań ma zostać objęty czerwoną strefą. Nastąpi to z dniem 17 października – poinformował w czwartkowe popołudnie rząd.

Dla transportu publicznego decyzja ta wiąże się z ograniczeniem liczby pasażerów, którzy jednocześnie mogą podróżować tramwajami czy autobusami. W strefie czerwonej w tym samym czasie podróżować może tyle osób, ile wynosi 30 procent wszystkich miejsc siedzących i stojących, pozostaje również konieczność pozostawienia połowy miejsc siedzących niezajętych.

W komunikacji miejskiej i na terenach ogólnodostępnych (na przykład na przystankach) nadal należy zakrywać usta i nos – maseczką, przyłbicą, czy też odzieżą. Osoby zwolnione z tego obowiązku powinny mieć przy sobie stosowne zaświadczenie lekarskie, które podczas kontroli należy okazać policji lub straży miejskiej.

Przypominamy, że aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom wszystkie pojazdy komunikacji miejskiej w Poznaniu są dezynfekowane każdego dnia, w trakcie codziennego sprzątania. W przypadku najmniejszego choćby podejrzenia, że autobusem lub tramwajem mogła podróżować osoba zakażona koronawirusem – kurs jest natychmiast przerywany, a pojazd zjeżdża do zajezdni, gdzie jest wietrzony, a następnie kilkakrotnie odkażany z użyciem specjalistycznych środków.

W związku z rosnącym zagrożeniem i wprowadzeniem kolejnych obostrzeń, prosimy aby osoby, które nie muszą przemieszczać się po Poznaniu pozostały w domach. – Tylko od naszych zachowań zależy czy będzie drugi lockdown. Apeluję więc o rozsądek. Ograniczmy kontakty zewnętrzne do minimum, zadbajmy o seniorów – mówił podczas wczorajszej konferencji prasowej Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Warto przeczytać: Nowe zasady profilaktyki przeciw Covid-19

mpk.poznan.pl 

Zobacz również…

(Visited 145 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz