Poznań: Ulica Garbary – warsztaty konsultacyjne

12 lutego odbędą się warsztaty w ramach konsultacji społecznych dotyczących podjęcia działań rewitalizacyjnych w obszarze ulicy Garbary.

W grudniu zeszłego roku zainteresowani mogli wypełnić internetową ankietę, która była początkiem opracowania planu działań dotyczących rewaloryzacji ulicy Garbary.


Wypełniający ją odpowiadali między innymi na pytania: jak oceniają bezpieczeństwo uczestników ruchu, możliwość parkowania na ul. Garbary, jaka jest jej atrakcyjność dla osób prowadzących działalność handlową i usługową oraz dla przedsiębiorców szukających nowych miejsc pod inwestycje mieszkaniowe.

Na podstawie ankiety powstało opracowanie, które posłuży do stworzenia najważniejszych wytycznych dotyczących dalszych zmian na tym obszarze. Kolejnym etapem prac jest spotkanie warsztatowe z mieszkańcami Poznania. Dotyczyć ono będzie odcinka staromiejskiego ulicy Garbary – od skrzyżowania z ulicami Małe Garbary – Ewarysta Estkowskiego do skrzyżowania z ulicami Strzelecką i Królowej Jadwigi.

Spotkanie połączone z pracami warsztatowymi odbędzie się 12 lutego  o godzinie 17:00 w przestrzeni otwartej „Pawilonu” przy ul. Ewangelickiej 1. Podczas spotkania prowadzone będą rozmowy o możliwych rozwiązaniach rewitalizacyjnych, które można rozważać w przestrzeni ul. Garbary w Poznaniu.

Dodatkowe informacje można uzyskać u p. Dominiki Tomaszewskiej, tel. 61 878 56 60, dominika_tomaszewska@um.poznan.pl oraz p. Marty Cywińskiej, tel. 61 878 16 60, marta_cywinska@um.poznan.pl

op RB /poznan.pl/

(Visited 84 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz