Poznań : Ul. Św. Marcin – umowa podpisana

Na początku września ruszą prace związane z pierwszym etapem przebudowy ul. Św. Marcin. Inwestycję, która obejmie odcinek pomiędzy ul. Gwarną a ul. Ratajczaka, zrealizuje Budimex SA, z którym spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie (PIM) podpisała w piątek umowę w tej sprawie.


Celem przebudowy jest uspokojenie ruchu samochodowego w obrębie ulicy Św. Marcin i wygospodarowanie dodatkowych przestrzeni dla pieszych, a także zwiększenie atrakcyjności tej prestiżowej dla miasta ulicy. Łączny budżet pierwszego etapu Projektu Centrum, w którego skład wchodzi przebudowa ul. Św. Marcin to 100 mln zł, z czego niemal 45,5 mln zł pochodzić będzie z dofinansowania unijnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Prace na odcinku między ul. Gwarną a ul. Ratajczaka pochłoną 57,6 mln zł.

Budimex rozpocznie prace na początku września. W nocy z 2 na 3 września nastąpi zamknięcie ul. Św. Marcin wraz z obszarem skrzyżowań z ulicami: Gwarną, Garncarską, Kantaka i Ratajczaka. Pojazdy kołowe od tego momentu będą korzystały z objazdów poprowadzonych sąsiednimi ulicami, zaś ruch tramwajowy skierowany zostanie m.in. przez ul. Królowej Jadwigi, której remont zakończy się 31 sierpnia.

Wdrożenie tymczasowej organizacji ruchu na ul. Św. Marcin, Ratajczaka, 27 Grudnia, Kantaka, Gwarnej, Kościuszki, Garncarskiej, Powstańców Wielkopolskich, Ogrodowej, Piekary oraz al. Marcinkowskiego może powodować chwilowe utrudnienia w ruchu. Miasto chce to zagrożenie zminimalizować.

Choć nowa, tymczasowa organizacja ruchu obowiązywać będzie od 3 września, uczestnicy ruchu będą o niej i planowanych trasach objazdów poinformowani wcześniej. 24 sierpnia zostaną zainstalowane tablice prezentujące tymczasową organizację ruchu. Znaki informacyjne zlokalizowane zostaną w trzech miejscach: na ul. Św. Marcin koło Zamku, na al. Marcinkowskiego – na wysokości Muzeum Narodowego oraz na al. Marcinkowskiego, pomiędzy ul. Podgórną i Paderewskiego. W kolejnych dniach będą instalowane pozostałe znaki oraz demontowane elementy kolidujące z objazdami.

Jacek Łakomy/biuro prasowe, PIM

Załączniki

(Visited 213 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz