Poznań: Tunel zbadany georadarem

Tunel na Dębcu, przebiegający pod torami kolejowymi, objęty jest 4-letnią rękojmią i wszelkie usterki będą usuwane przez wykonawcę.

– Zarząd Dróg Miejskich na bieżąco monitoruje sytuację w tunelu. Przeprowadzone zostały oględziny i badania kanalizacji deszczowej, a 9 lutego ZDM wystąpił do firmy Strabag – generalnego wykonawcy prac – o przeprowadzenie napraw gwarancyjnych – informuje Agata Kaniewska z Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu.


1 marca ZDM ponownie wezwał firmę Strabag do podjęcia natychmiastowych działań mających na celu usunięcie wad w postaci podniesionej płyty jezdni, płyty zatoki autobusowej, niekontrolowanych wycieków ze ścian oraz rozszczelnienia kanalizacji deszczowej. Tego samego dnia Strabag wykonał badania georadarem. Wyniki mają być znane w ciągu tygodnia.

Jadąc od ul. Łozowej można zauważyć niewielkie wybrzuszenie na wysokości przystanku autobusowego. Uszkodzone miejsca zostały oznakowane, aby nie powodowały ewentualnego zagrożenia w ruchu drogowym. Ograniczono w tym miejscu prędkość do 30 km/h.

Budowa tunelu wzdłuż ul. Czechosłowackiej rozpoczęła się w 2014 roku, a oddano go do użytku pod koniec 2016 roku. Jest on objęty 48 miesięczną rękojmią.

Ryszard Bączkowski/biuro prasowe/poznan.pl
Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

(Visited 152 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz