ARESZT ZA USIŁOWANIE ZABÓJSTWA [FILM]

Policjanci z Jarocina zatrzymali mężczyznę, który zaatakował dwie osoby, zadając im kilka ciosów młotkiem. 48-latek został tymczasowo aresztowany przez sąd na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. 
Do zdarzenia doszło 1 marca br., kilka minut po godz. 19.00, w jednym z mieszkań na terenie Jarocina. Jak ustalili mundurowi,


którzy zostali wezwani na interwencję, mężczyzna po wyważeniu drzwi od mieszkania wszedł do jego wnętrza i tam młotkiem zaatakował znajdujących się w nim kobietę i mężczyznę. 48-latek zadał swoim ofiarom po kilka ciosów młotkiem.

Po przybyciu na miejsce policjanci zastali napastnika przed drzwiami mieszkania. Wewnątrz znaleźli dwie osoby z widocznymi obrażeniami głowy. Na miejsce natychmiast wezwali zespół pogotowia ratunkowego. Pokrzywdzeni w wyniku odniesionych obrażeń, w ciężkim stanie, trafili do szpitala.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Zgromadzony materiał nie budził wątpliwości, że zatrzymany 48-letni mieszkaniec gminy Jarocin działał z zamiarem zabójstwa. W piątek w prokuraturze rejonowej usłyszał on zarzut usiłowania zabójstwa, dzień później sąd zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci  tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za to przestępstwo, którego dopuścił się podejrzany, grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
(Visited 257 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz