Poznań – szacunek dla każdego [FILM]

Szacunek dla każdego człowieka i niezgoda na dyskryminację – to główny cel kampanii, która właśnie ruszyła w Poznaniu. Akcja przypomina, że nie warto oceniać innych na podstawie stereotypów i powierzchownych opinii.

Kampania na rzecz tolerancji prowadzona przez Oddział Promocji Gabinetu Prezydenta Urzędu Miasta Poznania ma przypomnieć poznaniakom,


że w gruncie rzeczy wszyscy jesteśmy tacy sami. To, co widzimy w innych każdego dnia, to mieszanka stereotypów, wyobrażeń, naszego wychowania i schematów, wśród których wzrastamy.

– Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej gwarantuje każdemu człowiekowi prawo do poszanowania godności osobistej – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta. – Wszelka dyskryminacja jest łamaniem tego prawa, prowadzi do bierności i braku reakcji. Czas to zmienić. Kampanią „My Poznań 36,6” chcemy przypomnieć, że wszyscy jesteśmy sobie równi, a szacunek jest niezbywalnym prawem każdego człowieka.

Punktem wyjścia kampanii było znalezienie wspólnego mianownika, jaki łączy ludzi. To temperatura ciała. Dlatego 9 grudnia na Starym Rynku każdy poznaniak mógł wziąć udział w happeningu towarzyszącym Festiwalowi Rzeźb Lodowych. Poznaniacy i turyści mogli na żywo na telebimie zobaczyć, jak wyglądają w kamerze termowizyjnej.

– Wszystkie powierzchowne różnice traciły na znaczeniu: ubiór, kolor skóry czy orientacja przestawały być widoczne – mówi Patryk Pawełczak, zastępca dyrektora gabinetu prezydenta. – To co zostało, to obraz takich samych ludzi, mających tę samą temperaturę i takie same prawa. Bo w prowadzonej przez nas kampanii właśnie o prawa chodzi.

Podczas wydarzenia też powstał film promujący kampanię.
Spot trafił także do lokalnych mediów, a plakaty i animacje promujące akcję pojawią się w miejskich autobusach i tramwajach.

Alicja Wesołowska/biuro prasowe/poznan.pl


 

(Visited 114 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz