Poznań stolicą designu

Warsztaty, wystawy, pokazy, spotkania z ekspertami, wycieczki z przewodnikiem i wiele promocji – to wszystko czeka na osoby, które wezmą udział w akcji „Miasto Żyje Designem”, towarzyszącej imprezie targowej – Arena DESIGNU.


Arena DESIGN to wydarzenia, promujące innowacyjne wzornictwo na najwyższym poziomie, a także okazja do spotkań projektantów i producentów. W tym roku impreza zorganizowana zostanie już po raz 10. Jej jubileuszowa edycja będzie się odbywać w dniach 6-9 marca –  na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Tak jak w roku ubiegłym, wydarzeniu towarzyszyć będzie akcja „Miasto Żyje Designem”, której organizatorem jest miasto Poznań i MTP. Podróż z designem rozpocznie się 2 marca i potrwa do 11 marca.

– Arena DESIGN znów wyjdzie poza hale wystawiennicze i pozwoli odkrywać uroki Poznania. W miejskiej przestrzeni czekać będzie wiele atrakcji – od warsztatów kulinarnych po dyskusje o nowoczesnych rozwiązaniach architektonicznych. Skorzystają z nich nie tylko wystawcy i goście targowi, ale wszyscy poznaniacy, którzy będą mogli spróbować niecodziennych przysmaków i zajrzeć do miejsc na co dzień niedostępnych. Poznań słynie z designu, warto to pokazać – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

O tym, że projekt będzie kontynuowany zdecydował sukces ubiegłorocznej akcji.

– Pozytywny odbiór nas zaskoczył. Wielu partnerów pytało o możliwość dołączenia do projektu w trakcie jego trwania. W tym roku przygotowaliśmy ofertę, która nie tylko obejmuje zniżki w wybranych punktach, biorących udział w projekcie. To także szereg ciekawych wydarzeń, dyskusji, wystaw odbywających się w mieście, z których będą mogli skorzystać zarówno goście targowi, jak i poznaniacy – mówi dyrektor projektu arena DESIGN, Małgorzata Czubak.

W tegorocznej akcji udział biorą: Galeria Wnętrze, Garden City, Concordia Design, School of Form, CK Zamek, Dekoma, Ipnotic, Kinnarps, Ridex, NOTI, Młyńska 12, SARP, Stary Browar, UAP, Fabryka Form, SPOT i Posnania. Część z partnerów przygotowała dla uczestników specjalną ofertę tj. zniżki na wybrane produkty lub usługi, inni zapraszają na ciekawe warsztaty, wystawy czy wycieczki.

Na liście atrakcji znalazły się m.in. wykład projektantki Anny Orskiej – połączony z prezentacją jej najnowszej kolekcji biżuterii (Concordia Design), wystawa „Akupunktura miasta”, której kuratorem jest Paweł Grobelny – laureat licznych nagród projektowych (CK Zamek), warsztaty kulinarne w SPOT, zajęcia w School of Form czy wycieczka z przewodnikiem po Starym Browarze i galerii Posnania.

– Organizując po raz drugi akcję Miasto Żyje Designem chcemy podkreślić kreatywny potencjał Poznania, a także wyraźnie zaznaczyć, że w stolicy Wielkopolski jest wiele miejsc, które albo popularyzują wiedzę o dobrym wzornictwie albo są przykładem dbałości o jakość stosowanych rozwiązań- dodaje Małgorzata Czubak z Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Szczegółowy program akcji „Miasto Żyje Designem” oraz informację o zapisach można znaleźć tutaj: http://www.arenadesign.pl/pl/miasto_zyje_designem/oferta_partnerow/

Więcej o arena DESIGN na stronie: http://www.arenadesign.pl/pl/

Anna Jarmuż/biuro prasowe/MTP
Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
(Visited 75 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz