Poznań: Rusza przebudowa ulicy Taczaka

W poniedziałek, 6 maja, rozpoczną sie prace związane z przebudową ulic Taczaka i Garncarskiej. Od tego dnia na przebudowywanych ulicach nie będzie można parkować pojazdów. Przebudowa potrwa 10 miesięcy.

Po przebudowie ulice Taczaka i Garncarska będą tzw. „strefą zamieszkania”. Wjazd do strefy i wyjazd z niej odbywać się będzie poprzez wyniesione przejazdy z ulic Kościuszki, Ratajczaka i Święty Marcin.

W efekcie prac zostanie uspokojony ruch, pojawi się więcej zieleni oraz wyeliminowane zostaną bariery architektoniczne. Zaprojektowano ulice, które będą dostępne dla wszystkich uczestników ruchu: pieszych, rowerzystów i ruchu kołowego. Zaplanowane miejsca parkingowe pozwolą na sprawną obsługę lokali usługowych działających na odnowionych ulicach.

W związku z rozpoczęciem robót od 6 maja ulice Taczaka i Garncarska będą zamknięte dla ruchu. Możliwy będzie dojazd do posesji dla mieszkańców, wjazd na parkingi w podwórzach oraz dostawy do lokali usługowych. Nie będzie jedynie możliwości parkowania przy ulicy. Przed wjazdem na ul. Taczaka i Garncarską postawiono znaki informujące parkujących kierowców o początku obowiązywania zakazu i konieczności usunięcia do tego czasu pojazdów z ulic.

Prace mają potrwać 10 miesięcy. Z ich początkiem czekano do zakończenia prac na odcinku ul. Św. Marcin pomiędzy ulicami Gwarną i Ratajczaka. Przebudowa ul. Taczaka powinna się zakończyć przed rozpoczęciem kolejnych etapów „Programu Centrum” zaplanowanych na początek 2020 roku.

PIM, op. RB /poznan.pl/

(Visited 71 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz