Poznań: Radni i prezydent złożyli ślubowanie

Podczas uroczystej sesji inauguracyjnej w ratuszu prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak oraz radni nowej kadencji złożyli ślubowanie. Wybrano też przewodniczącego i wiceprzewodniczących rady miasta.

Sesję inauguracyjną poprowadził najstarszy wiekiem radny – Wojciech Kręglewski.


Uroczystość rozpoczęła się w ratuszu. Najpierw radni otrzymali z rąk miejskiego komisarza wyborczego dokumenty potwierdzające ich wybór. Następnie złożyli ślubowanie.

Ślubowanie złożył też prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, który głosami poznaniaków zwyciężył już w pierwszej turze wyborów.

– Szanowne poznanianki i poznaniacy! Serdecznie dziękuję za poparcie i tak mocny mandat. Urząd prezydenta Poznania przyjmuję z wielką satysfakcją i radością, ale jednocześnie i pokorą, czując ciężar spoczywającej na mnie odpowiedzialności. Z pokorą deklaruję pełne poświęcenie się pracy na rzecz mieszkańców i Miasta. Zadanie, jakie teraz wypełniam, traktuję jako najważniejsze w moim życiu. Będę robił wszystko, by wywiązać się z niego jak najlepiej – powiedział Jacek Jaśkowiak.

Po zakończeniu tej części sesji, radni przeszli do Sali Sesyjnej Urzędu Miasta. Tam dokonali wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczących rady miasta. O tym, kto zasiądzie za stołem prezydialnym, zadecydowały wyniki tajnego głosowania.

Nowym przewodniczącym Rady Miasta Poznania ponownie został wybrany Grzegorz Ganowicz.

– Już po raz 5. rada wybiera mnie na przewodniczącego. Mimo to, emocje są nie mniejsze niż za pierwszym razem – przyznał Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania. – Myślę, że swoją działalnością do tej pory udowodniłem, że zależy mi na porozumieniu i rozwiązywaniu problemów, które nas otaczają. W taki sposób będę starał się wypełniać mandat, który od Państwa dostałem. Serdecznie dziękuję!

Wiceprzewodniczącymi Rady Miasta Poznania zostali Przemysław Alexandrowicz – radny PiS oraz radne Koalicji Obywatelskiej – Dominika Król i Agnieszka Lewandowska.

W nowej kadencji 2018 – 2023 o ważnych dla Poznania sprawach decydować będzie 34 radnych. Do RMP weszło 21 kandydatów Koalicji Obywatelskiej, 9 kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, 2 Zjednoczonej Lewicy oraz 2 Prawa do Miasta.

Kolejna sesja rady miasta odbędzie się we wtorek, 27 listopada. Oprócz ślubowania nowych radnych, którzy jeszcze tego nie zrobili, wybrany zostanie skład osobowy poszczególnych komisji. W planach jest też pierwsze czytanie projektu budżetu na przyszły rok.

AJ /poznan.pl/Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.(Visited 48 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz