Poznań: Po feriach zimowych autobusy wracają na trasy

Od poniedziałku, 28 stycznia, wraca standardowy rozkład jazdy komunikacji publicznej. Przywrócone zostaną kursy w okolice szkół.

Zmiany na niektórych liniach, głównie dojeżdżających do szkół, były spowodowane feriami zimowymi w województwie wielkopolskim. Od poniedziałku, kiedy dzieci i młodzież rozpoczną naukę po dwutygodniowej przerwie, obowiązywać będzie normalny rozkład jazdy komunikacji publicznej.

Do standardowych kursów wrócą linie nr: 154, 106, 188, 312, 296, 397, 398, 432, 432, 527, 603, 903.

Szczegóły można znaleźć na stronie MPK: http://www.mpk.poznan.pl/rozklad-jazdy

Zmiany w transporcie publicznym na Spławiu

Linia nr 154

Kursy szkolne linii nr 154 wykonywane będą w obu kierunkach  ulicami Ostrowską, Rodawską, Glebową i Gospodarską (z wjazdami w obu kierunkach na pętlę Spławie). Autobusy będą również korzystać z przystanków tymczasowych „Rodawska” i „Plonowa” (w obu kierunkach).

Linia nr 244, 163

W związku z prowadzonymi pracami drogowymi, od 25 stycznia autobusy linii nr 244 jadące w kierunku Spławia nie będą kursować ulicą Spławie. Od przystanku „Spławska” pojadą ulicami Ostrowską, Rodawską, Glebową i Gospodarską do pętli Spławie i dalej trasą bez zmian.

Podobne zmiany zostaną wprowadzone na wyznaczonych kursach linii nr 162 (kursy te odbywają się w niedziele i święta do godz. 9.00).

Na ul. Glebowej (przy ul. Plonowej), zlokalizowany będzie przystanek „Plonowa” (na żądanie). Na ul. Rodawskiej za skrętem z ul. Ostrowskiej zlokalizowany będzie przystanek „Rodawska” (na żądanie).

ZK /poznan.pl/

(Visited 60 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz