Poznań Open już w ten weekend

Od 15 do 23 lipca na kortach Parku Tenisowego Olimpia odbędzie się kolejna edycja challengera tenisowego Poznań Open. W tym roku pula nagród wzrasta do 64 tysięcy euro. W turnieju swój udział zapowiedział m. in. Jerzy Janowicz.


– To już tradycja, że w lipcu do Poznania przyjeżdżają zawodowi tenisiści, którzy na kortach Parku Tenisowego Olimpia walczą o punkty do rankingu ATP. Pierwszy challenger został rozegrany ćwierć wieku temu. Wielu zawodników do nas wraca, co pokazuje, że w Poznaniu im się podoba. Liczymy na gorący doping dla naszych tenisistów i serdecznie zapraszamy wszystkich poznaniaków na korty w Lasku Golęcińskim – mówi Krzysztof Jordan, dyrektor turnieju.

Najwyżej rozstawionym uczestnikiem Poznań Open jest Norweg Casper Ruud sklasyfikowany obecnie na 109. miejscu w zestawieniu ATP. Jerzy Janowicz zajmuje 141. pozycję w ATP. To będzie jego pierwszy występ w Polsce od dłuższego czasu. Po raz pierwszy do finału na kortach Parku Tenisowego Olimpia dotarł w 2011 roku. Rok później był już triumfatorem imprezy.

W turnieju głównym z biało-czerwonych zaprezentuje się także Kamil Majchrzak, a „dziką kartę” otrzymało trzech kolejnych: Hubert Hurkacz, Andrzej Kapaś oraz Michał Dembek.

W historii Poznań Open grało wielu zawodników, którzy później osiągali spore sukcesy na światowych kortach. Z ostatnich lat można wymienić w pierwszej kolejności Belga Davida Goffina (triumfatora z 2014 roku), czy też Hiszpana Pablo Carreno-Bustę (najlepszy był w 2015 r.). Zagłębiając się jednak nieco głębiej w historię zmagań tenisistów na Golęcinie natrafimy na takich asów, jak Marat Safin, Jewgienij Kafielnikow, czy też Juan Carlos Ferrero.

Oprócz turnieju głównego organizatorzy kolejny raz postanowili pomyśleć o nieco młodszych zawodnikach i zaplanowali zawody Algida Cup dla dzieci w przedziale od 6 do 12 lat. Zmagania młodych tenisistów odbędą się na kortach Centrum Tenisowego Sobota, a wszystko to w pięciu kategoriach wiekowych.

Wstęp na trybuny dla widzów turnieju jest bezpłatny na większość rozgrywek. Biletowane będą mecze finałowe w weekend 22 i 23 lipca. W sobotę 5 i 10 zł (ulgowy/normalny), w niedzielę 10 i 15 zł (ulgowy/normalny). Dla dzieci poniżej 7 lat wstęp na cały turniej będzie bezpłatny.

Bilety będzie można kupić na terenie Parku Tenisowego Olimpia w dniach od 15 do 23 lipca.

Hubert Bugajny/biuro prasowe/ poznan.pl


(Visited 144 times, 1 visits today)

Leave a Reply