Poznań opanują fani fantastyki

W weekend na ulicach Poznania znów będzie można spotkać elfy, czarownice, superbohaterów, a także wiele innych postaci z komiksów, gier oraz książek, filmów i seriali z gatunku fantasy. W piątek rozpoczyna się Festiwal Fantastyki Pyrkon. Impreza potrwa do niedzieli.


Pyrkon to obecnie największy w Polsce festiwal poświęcony szeroko pojętej fantastyce. Przez lata rozrósł się do olbrzymich rozmiarów imprezy, obejmującej kilkanaście bloków tematycznych: od komiksów, mangi i anime po gry, filmy czy literaturę fantasy. Festiwal ma też bogatą tradycję – w tym roku odbędzie się jej 18. edycja.

– Pyrkon to przede wszystkim ludzie – fani fantastyki, twórcy, producenci, wystawcy i… Ty, ponieważ Pyrkon to fantastyczne miejsce spotkań. Odwiedź nas koniecznie! – zachęcają organizatorzy wydarzenia na Facebooku.

W tegorocznym programie Pyrkonu, jak zawsze, znaleźć można bogatą ofertę wykładów na przeróżne tematy. Coś dla siebie znajdą zarówno fani Star Wars, uniwersum Marvela i Harrego Pottera, jak i osoby, chcące dowiedzieć się czegoś więcej o psychologii Junga czy mitologii Słowian.

Na scenie będzie można zobaczyć wiele pokazów – m.in. walki Słowian i Wikingów, tańce szkockie i irlandzkie, mecz Quidditcha i musical Gnijąca Panna Młoda w wykonaniu uczniów poznańskich Łejerów. Coś dla siebie znajdą zarówno fani planszówek, jak i gier komputerowych, którzy będą mogli spróbować swoich sił w licznych turniejach. Spragnieni wyzwań mogą wziąć też udział w konkursach wiedzy, na temat swoich ulubionych bohaterów.

Klimat Pyrkonu w dużej mierze budują cospleyerzy. Ważnym punktem programu jest Maskarada, czyli konkurs na najlepszy kostium festiwalu. Osoby, chcące się lepiej poznać, będą mieli okazję zrobić to podczas tematycznych zabaw i spotkań integracyjnych. W programie są gry, turnieje, LARP-y – w ramach, których uczestnicy zabawy będą mogli stworzyć i przeżyć własną opowieść w świecie fantasy, a nawet… joga śmiechu.

Pyrkon to także spotkania autorskie. Wśród tegorocznych gości znalazły się takie sławy jak: Peter Watts, Charles Stross, Graham Masterton czy Dmitry Glukhovsky, a także wielu naszych rodzimych pisarzy: Jarosław Grzędowicz, Andrzej Pilipiuk, Jakub Ćwiek, Maja Lidia Kossakowska.

Festiwal Fantastyki Pyrkon będzie odbywać się w dniach 18-20 maja, na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Wejść na teren MTP można będzie w piątek, od godz. 10 aż do niedzieli – do godz. 15. Atrakcje czekać będą na uczestników od rana do późnych godzin wieczornych.

Bilet 3-dniowy kosztuje 119 zł. Za bilet jednodniowy trzeba zapłacić: 49 zł (piątek), 69 zł (sobota), 29 zł (niedziela). Dzieci od 6. do 12. roku życia kosztować będzie to: 25 zł (piątek), 35 zł (sobota), 20 zł (niedziela). Kasy biletowe znajdować się będą w Holu Północnym (wejście od strony ul. Bukowskiej).

Więcej informacji, w tym szczegółowy program wydarzeń na: https://pyrkon.pl/

/poznan.pl/Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

(Visited 173 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz