POZNAŃ: Odnowione chodniki na Piątkowie i Winogradach

Niemal 1200 metrów kwadratowych nowej nawierzchni chodnika zyskali piesi na ul. Umultowskiej. Na Winogradach z kolei, do 12 października, remontowany będzie chodnik na ul. Sołtysiej. Jest to kontynuacja prac z ubiegłego roku.


Na Piątkowie prace prowadzone były w rejonie skrzyżowania ulic Umultowskiej i Sarmackiej. Remont obejmował wymianę nawierzchni ze zniszczonych płyt betonowych na nowe. Dzięki temu piesi mogą poruszać się w o wiele bardziej komfortowych warunkach.

Z myślą o osobach z niepełnosprawnościami (dysfunkcjami wzroku) przy przejściu dla pieszych zamontowane zostały żółte maty z wypustkami. Wymienione były także obrzeża i krawężniki.

Prace zostały zakończone jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego, a z chodnika korzysta wiele dzieci udających się do szkół.

Koszt wyniósł prawie 40 tysięcy złotych. Prace zostały sfinansowane ze środków, które do swojej dyspozycji ma Rada Osiedla Piątkowo. Samorządowcy chcą kontynuować remont na kolejnych odcinkach w przyszłym roku.

Nowa nawierzchnia chodnika zostanie ułożona niedługo na Winogradach, na ul. Sołtysiej. Zmieni się odcinek od budynku o numerze 12 do ul. Murawa (po stronie południowej) oraz pomiędzy ulicami Kmiecą a Murawa (po stronie północnej).

Po zakończeniu prac piesi zyskają kolejne odcinki wygodnej drogi. Mieszkańcy natomiast będą mogli także się cieszyć z poprawy estetyki okolicy.

Koszt remontu to ponad 260 tysięcy złotych i jest on finansowany ze środków, które do swojej dyspozycji ma Rada Osiedla Stare Winogrady.

RB, ZDM /poznan.pl/

(Visited 42 times, 1 visits today)

Leave a Reply