POZNAŃ: Marsz Równości – informacje komunikacyjne

W najbliższą sobotę, 29 czerwca, w godzinach od 14:00 do 18:00, ulicami Poznania przejdzie XX Marsz Równości. Na jego trasie przemarszu wystąpią czasowe utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu drogowego. 

Trasa tegorocznego marszu obejmie ulice: Fredry, Dąbrowskiego, Szpitalną, Grochowską, Marcelińską, Przybyszewskiego, Bukowską, Zeylanda, Zwierzyniecką, rondo Kaponiera oraz ulicę Święty Marcin.


Ruch tramwajowy na odcinku od Fredry do Mostu Teatralnego oraz ruch pojazdów na al. Niepodległości od ul. Libelta do ul. Św. Marcin zostanie wyłączony od godziny 12:00. Część linii autobusowych i tramwajowych kursujących w rejonie trasy przemarszu może zostać skierowana na trasy objazdowe lub kursować z opóźnieniem.

Po godzinie 14:00 służby na bieżąco zamykać będą ulice na trasie przemarszu, co może czasowo uniemożliwić wyjazd zaparkowanym na nich pojazdom. Na trasie przemarszu mogą również występować czasowe wstrzymania komunikacji miejskiej – służby Nadzoru Ruchu MPK Poznań będą obecne na miejscu, aby reagować na zmieniającą się sytuację, w razie potrzeby kierując autobusy i tramwaje na trasy objazdowe.

Osoby planujące podróż w godzinach trwania Marszu Równości, powinny uwzględnić powyższe zmiany i stosować się do poleceń służb kierujących ruchem.

CZK

Fot.Przemysław Łukaszyk

(Visited 115 times, 1 visits today)

Leave a Reply