Poznań – Lato w mieście by Stary Browar 2017. Rozkład jazdy. W tym roku warto zadbać o to, aby w wakacje choć kilka dni spędzić w parku Starego Browaru.

Lato w mieście by Stary Browar 2017. Rozkład jazdy. W tym roku warto zadbać o to, aby w wakacje choć kilka dni spędzić w parku Starego Browaru.


 Tętniący życiem, pełny zieleni, kolorowych leżaków i wyjątkowej atmosfery chillu park Starego Browaru, to obowiązkowy punkt na wakacyjnej mapie Poznania. W gorące, letnie dni można tu odpocząć, spotkać się z przyjaciółmi i skorzystać z wielu atrakcji, które park oferuje swoim „homies”. Kiedy pogoda zaskakuje letnim deszczem, można skryć się w restauracjach i kawiarniach na Dziedzińcu Sztuki, nie rezygnując ze świeżego powietrza. Do końca wakacji codziennie odbywać się tu będą zajęcia sportowe, plastyczne i atrakcje kulturalne dla osób w każdym wieku, według następującego planu:

poniedziałki – warsztaty plastyczne dla dzieci

wtorki – dance fitness

środy – kino plenerowe

czwartki – joga

piątki – warsztaty dla dzieci i seniorów

soboty (lub w piątki) – koncerty z cyklu Miejskie Granie Żywca

niedziele – piknikowy chill out przy muzyce czyli Lazy Sunday z Weranda Take Away.

W związku z tym, że większość aktywności odbywa się pod gołym niebem, informacje o ich przeniesieniu bądź odwołaniu będą na bieżąco uzupełnianie w wydarzeniuLato w mieście by Stary Browarna Facebooku: https://www.facebook.com/events/1559377187660776/

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny, szczegółowy opis atrakcji poniżej.

 Program „Lato w mieście by Stary Browar” 2017 roku:

PONIEDZIAŁKI – Warsztaty plastyczne ARTY na Podwórku

 Godzinne, plenerowe zajęcia kreatywne w parku z Młodym Uniwersytetem Artystycznym z misją edukowania przez sztukę. Najmłodsi za pomocą rozmaitych technik plastycznych będą realizować tematy przedstawiane przez prowadzących w rozbudzających kreatywność i pomysłowość historiach. W tym roku utrzymane będą w klimacie podwórka, warsztaty nawiązywać będą do zabaw z lat dzieciństwa:

ARTY wychodzą na świeże powietrze! Najpierw gonito, potem fikołki na trzepaku. Nie będziemy się chować, nikt nie będzie musiał szukać. Pobujamy bez huśtawek. Dla tych, którzy są ciekawi jak gra w klasy i piaskownica łączą się ze sztuką przygotowaliśmy kolejny cykl warsztatów twórczych ARTY na podwórku.” – tak zapowiadają zajęcia ich twórcy z MUA.

26 czerwca – Latawce

3 lipca – Gonito

10 lipca – Chowanego

17 lipca – Raz, dwa, trzy

24 lipca – Klasy

31 lipca – Skakanka

7 sierpnia – Trzepak

14 sierpnia – Huśtawka

21 sierpnia – Piaskownica

28 sierpnia – Baza

Od 26 czerwca do końca sierpnia, wstęp wolny, grupy 10-15 osób, zapisy w Punktach Informacyjnych: informacja@starybrowar5050.com, tel. 61 667 14 00 lub osobiście, materiały zapewnia Stary Browar. W razie deszczu zajęcia będą przenoszone do Słodowni.

 WTORKI – Dance Fitness

 Wciąż idziemy do przodu, również jeśli chodzi o nowe aktywności fizyczne. W tym roku, jako jedni z pierwszych w Poznaniu zapraszamy na zajęcia Dance Fitness URBHANIZE®. Dynamiczne elementy hip-hopu w połączeniu z cardio i tradycyjnym tańcem Bhangra to połączenie wybuchowe, które z pewnością wyzwoli ogromne pokłady energii! Wszystko to dzięki Magiel Fitness.

Do końca sierpnia, godz. 18:00, wstęp wolny, bez zapisów i ograniczeń wiekowych. W razie deszczu zajęcia odbędą się w Słodowni (bieżące informacje dostępne są na Facebooku w wydarzeniu „Lato w mieście by Stary Browar” https://www.facebook.com/events/1559377187660776/)

 ŚRODY – 11. Kino na Dziedzińcu Sztuki

Kino na Dziedzińcu Sztuki 2017. Przyjaźń.

Czas na kolejną, jedenastą już odsłonę Kina na Dziedzińcu Sztuki. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie przyjaźń. Przegląd 10 filmów otworzy hit kina młodzieżowego PRL-u „Podróż za jeden uśmiech”, następnie nieco czarnego humoru i ciekawych obserwacji na temat przyjaźni w oparach chciwości wprowadzi „Płytki grób” z młodziutkim Ewanem Mc Gregorem. Efekty wielkiej, pełnej zaufania przyjaźni na ekranie i poza będzie można zobaczyć w niezwykłym dokumencie muzycznym „Buena Vista Social ClubWima Wendersa, a trudną sztukę akceptacji niedoskonałości u bliźnich przybliżą widzom w niemieckim „Vincent chce nad morze” wyjątkowo niedobrani uciekinierzy z zakładu psychiatrycznego. Ostatnim seansem lipca będą „Niepokonani” Petera Weira, opowiadająca o przyjaźni w sytuacji ekstremalnej – w czasie liczącej 6000 km ucieczki więźniów z syberyjskiego łagru. Kolejny miesiąc rozpocznie francuski hit „Nietykalni”, oparta na faktach historia niezwykłej relacji niepełnosprawnego arystokraty i jego niepokornego opiekuna. Nawiązanie do rozpoczętego w tym roku projektu „Podwórko by Stary Browar”, nawiązującego do beztroskiego dzieciństwa i pierwszych podwórkowych przyjaźni, znaleźć będzie można w filmie producentów „Juno” i „Mała Miss” „Najlepsze i najgorsze wakacje” oraz „Mali mężczyźni” rozgrywających się na podwórkach Brooklynu. Poważniejsze podejście do tematu przewodniego znajdziemy w poruszającym dokumencie „Szwedzka teoria miłości”, podsumowującym trwający ponad 40 lat społeczny eksperyment, polegający na uwolnieniu przez rząd obywateli przed obowiązkiem dbania nawet o najbliższą rodzinę. W plenerowym kinie Starego Browaru nie zabraknie też filmu o przyjaźni, życiowych wyborach i błędach – Michael Caine i Harvey Keitel opowiedzą o nich w onirycznym obrazie Paolo Sorrentino „Młodość”.

 Filmy prezentowane będą jak zwykle z klasycznego filmowego projektora i taśmy filmowej, poprzedzać je będzie prelekcja filmoznawcy. Więcej informacji pojawiać na bieżąco na Facebooku w wydarzeniu „Kino na Dziedzińcu Sztuki, Lato w mieście by Stary Browar”: https://www.facebook.com/events/1586382164767935.

 Kino na Dziedzińcu Sztuki 2017. Przyjaźń.

28 czerwcaPodróż za jeden uśmiech, przygodowy, Polska, 1972, reż. Stanisław Jędryka

5 lipcaPłytki grób, czarna komedia, Wlk. Brytania, 1994, reż. Danny Boyle

12 lipcaBuena Vista Social Club, muzyczny, Niemcy/Wlk. Brytania, 1999, reż. Wim Wenders

19 lipcaVincent chce nad morze, komediodramat, Niemcy, 2010, reż. Ralf Huettner

26 lipcaNiepokonani, dramat, 2010, USA/Polska, reż. Peter Weir

2 sierpniaNietykalni, komediodramat, Francja, 2011, reż. Olivier Nakache, Eric Toledano

9 sierpniaNajlepsze najgorsze wakacje, komediodramat, USA, 2013, reż. Nat Faxon, Jim Rash

16 sierpniaMłodość, komediodramat, Włochy/Francja, 2015, reż. Paolo Sorrentino

23 sierpniaSzwedzka teoria miłości, dokument, Szwecja, 2015, reż. Erik Gandini

30 sierpniaMali mężczyźni, dramat, Grecja/USA, 2016, reż. Ira Sachs

 Godz. 21:30, wstęp wolny, bez zapisów. W razie deszczu pokazy odbywają się na Szachownicy.

 Omówienia filmów:

28 czerwca – Podróż za jeden uśmiech

przygodowy, Polska, 1972, 86 min.

reż. Stanisław Jędryka, wyst. Henryk Gołębiewski, Filip Łobodziński, Alina Janowska, Jan Machulski

Nic tak nie wystawi na próbę przyjaźni podwórkowego łobuziaka z typowym maminsynkiem, jak wspólna podróż, a szczególnie taka autostopem, pełna nieprzewidywalnych przygód i postaci. Czy dwóch nastolatków bezpiecznie dotrze nad morze w czasach, kiedy o telefonie komórkowym nikt jeszcze nawet nie pomyślał?

Kultowa pozycja młodzieżowego kina PRL-u w reżyserii Stanisława Jędryki, na którego serialach (m.in. „Wakacje z duchami”, „Stawiam na Tolka Banana”) wychowały się pokolenia Polaków. „Podróż za jeden uśmiech” dla starszych widzów to podróż z łezką w oku do czasów dziecięcych przyjaźni, a dla młodszych doskonały przykład życia młodzieży w erze sprzed internetu.

5 lipca – Płytki grób (Shallow Grave)

czarna komedia, Wlk. Brytania, 1994, 89 min.

reż. Danny Boyle, wyst. Ewan McGregor, Christopher Eccleston, Kerry Fox, Keith Allen

Podobno prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie… a jak to wygląda w przypadku niespodziewanego bogactwa? Trójka przyjaciół odkrywa, że ich współlokator nie żyje. Nim przyjeżdża policja, znajdują w jego pokoju znaczny majątek. Czy oprą się pokusie „zaopiekowania się” fortuną? I czy zniesie to ich przyjaźń?

Pełnometrażowy debiut autora “Trainspotting” i “Slumdog. Milioner z ulicy” z jedną z pierwszych większych ról Ewana McGregora.

12 lipca – Buena Vista Social Club

dokument muzyczny, Niemcy/Wlk. Brytania, 1999, 105 min.

reż. Wim Wenders, wyst. Ry Cooder, Ibrahim Ferrer, Ruben Gonzales, Eliades Ochoa

Dostałem od Ry’a kasetę i słuchałem jej w samochodzie. Musiałem się zatrzymać. Ta muzyka była niesamowita, nie mogłem w to uwierzyć. Na drugi dzień zapytałem Ry’a: kim są te dzieciaki? Co to za kolesie? Muszę ich poznać!” – tak reżyser Wim Wenders wspomina pierwsze wrażenie z wysłuchania muzyki starszych panów z Hawany, którymi zafascynowany był jego bliski przyjaciel, muzyk Ry Cooder. To właśnie z ich przyjaźni i zaufania narodził się obsypany nagrodami dokument “Buena Vista Social Club”, którego bohaterów i ich muzykę pokochała publiczność na całym świecie.

19 lipca – Vincent chce nad morze (Vincent will Meer)

komediodramat, Niemcy, 2010, 95 min.

reż. Ralf Huettner, wyst. Florian David Fitz, Karoline Herfurth, Heino Ferch, Johannes Allmayer

Bohaterowie filmu to kumple z niezwykłego podwórka. Vincent z zespołem Tourette’a, anorektyczka Marie i cierpiący na nerwicę natręctw Alex poznali się w zakładzie psychiatrycznym. Pewnego dnia kradną samochód i udają się nad morze. W czasie tej wyprawy, za którą oczywiście wyrusza pościg, widzowie obserwować będą ewolucję przyjaźni wybitnie niedobranej paczki: próbę koegzystencji, akceptacji dziwactw i niedoskonałości.

Jak zgodnie podkreślają krytycy, dzięki temu, że mamy do czynienia z produkcją europejską a nie hollywoodzką, film nie rani oczu i uszu kolejną kiczowatą i łzawą historyjką. To pełne inteligentnych spostrzeżeń i ciepłego humoru kino o przezwyciężaniu ograniczeń i budowaniu prawdziwych więzi.

26 lipca – Niepokonani (The Way Back)

dramat, 2010, USA, Polska, ZEA, 133 min.

reż. Peter Weir, wyst. Colin Farrell, Jim Sturgess, Ed Harris, Saoirse Ronan

Czy przyjaźń w ekstremalnych warunkach, kiedy każdy dzień jest walką o przeżycie, jest w ogóle możliwa? Jednym pomaga przetrwać piekło, ale dla innych dobroć i empatia to cechy „od których się umiera”.

Oparta na książce polskiego żołnierza Sławomira Rawicza historia liczącej 6000 km ucieczki więźniów z syberyjskiego łagru przez Himalaje wbija w fotel i pozostawia wiele przemyśleń na temat ludzkiej natury. Szczególnie, kiedy jest opowiedziana przez Petera Weira, twórcę takich kultowych obrazów, jak „Piknik pod Wiszącą Skałą”, „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” i „Truman Show”.

 

2 sierpnia – Nietykalni (Intouchables)

komediodramat, Francja, 2011, 112 min.

reż. Olivier Nakache, Eric Toledano, wyst. Francois Cluzet, Omar Sy, Anne Le Ny, Audrey Fleurot

Ponad 50 milionów sprzedanych biletów i deszcz nagród, to zasłużony sukces jednego z najpopularniejszych filmów europejskich ostatniej dekady. To także jeden z pierwszych tytułów, jakie rzuciłby każdy szanujący się kinoman, wymieniając filmy o prawdziwej przyjaźni, dlatego nie mogło zabraknąć go w tegorocznym zestawieniu.

Oparta na faktach historia sparaliżowanego zamożnego arystokraty i jego legitymującego się kryminalną przeszłością opiekuna bawi od początku do końca. Błyskotliwość i wdzięk z jakim poruszany jest temat inwalidztwa i przepaści społecznej dzielącej bohaterów sprawiają, że mimo nieustających salw śmiechu, widzom nie brakuje życzliwej sympatii dla bohaterów i prawdziwych wzruszeń.

 

9 sierpnia – Najlepsze najgorsze wakacje (The Way Way Back)

komediodramat, USA, 2013, 103 min.

reż. Nat Faxon, Jim Rash, wyst. Liam James, Toni Collette, Steve Carell, Sam Rockwell

Wakacyjne przyjaźnie rzadko przetrzymują próbę czasu. Nie znaczy to jednak, że takie znajomości nie mają wartości. Wręcz przeciwnie, potrafią być prawdziwym darem z niebios, szczególnie dla chłonących życie jak gąbka nastolatków.

Bohater pokazywanego na Sundance filmu producentów „Juno” i „Małej Miss”, swoje najgorsze (spędzane w domku letnim przyszłego ojczyma) wakacje, zapamięta inaczej niż się spodziewał. A to za sprawą zwariowanego, ale pełnego serdecznej empatii „kumpla” z basenu, który… mógłby być jego ojcem. Dzięki niemu, w iście wakacyjnej atmosferze miejskiego parku wodnego zmierzy się z kompleksami i otworzy nowy rozdział swojego życia.

16 sierpnia – Młodość (Youth)

komediodramat, Włochy, Francja, Szwajcaria, Wlk. Brytania, 2015, 124 min.

reż. Paolo Sorrentino, wyst. Michael Caine, Harvey Keitel, Rachel Weisz, Jane Fonda

Film nagrodzonego Oscarem za „Wielkie piękno” i kontrowersyjnego serialu HBO „Młody papież” z Judem Law Paolo Sorrentino, to jego kolejna opowieść oniryczna. Ważniejsze od akcji jest wrażenie i uczucia, z jakimi pozostawia widza. A te, dzięki wcielającym się w główne role dwóch wiekowych przyjaciół Michaelowi Caine’owi i Harveyowi Keitelowi wyjątkowo skłaniają do refleksji.

Wybitny kompozytor i znany reżyser spotykają się w szwajcarskim spa. Powolny rytm dnia pozostawia wiele przestrzeni na wspomnienia i rozważania na temat tego, co w ich długim życiu jest i było najistotniejsze i w czym tkwi źródło młodości.

 

23 sierpnia – Szwedzka teoria miłości (The Swedish Theory of Love)

dokument, Szwecja, 2015, 76 min.

reż. Erik Gandini, wyst. Zygmunt Bauman, Erik Erichsen

45 lat temu w Szwecji ogłoszono manifest, w którym uwalniano obywateli od obowiązków wobec innych (także rodziców wobec pełnoletnich dzieci i na odwrót) uznając ich prawo do całkowitej niezależności. Nieskrępowane przestarzałą instytucją rodziny społeczeństwo miało być w końcu wyzwolone, niezależnie od płci, majątku, wieku. Dokument przedstawia efekty tego wielkiego społecznego eksperymentu.

Dziś Szwedzi postrzegani są jako jeden z najszczęśliwiej i dostatnio żyjących narodów. Ale czy bezpieczeństwo ekonomiczne i brak konieczności liczenia się z innymi faktycznie sprawia, że Szwedzi są spełnionymi, zadowolonymi z życia ludźmi? Co czwarty z nich umiera w samotności, połowa mieszka sama, a brak kontaktu z członkami rodziny przez 30 lat na nikim nie robi większego wrażenia. Jaka jest cena totalnej niezależności? Co, a może kto sprawia, że nasze życie jest ważne, ma cel i wartość? Po co nam przyjaciele i bliscy? W dokumencie odpowiedzi na te pytania udziela m.in. wybitny polski socjolog Zygmunt Bauman.

30 sierpnia – Mali mężczyźni (Little Men)

dramat, Grecja/USA, 2016, 85 min.

reż. Ira Sachs, wyst. Greg Kinnear, Jennifer Ehle, Michael Barbieri, Theo Taplitz, Paulina Garcia, Alfred Molina

Są takie przyjaźnie, które wydają się przetrwać wszystko. Tylko pozazdrościć. Jednym z jej najokrutniejszych i bezwzględnych wrogów, jest jednak to, co czai się bardzo blisko – proza życia. Czy dlatego przyjaźni zawieranych przez dorosłych nie da się porównać z tymi z młodości, których zwykłe problemy dnia codziennego nie zdążyły jeszcze boleśnie zweryfikować? Zobaczmy, czy przyjaźń nastolatków z Brooklynu, których rodzice popadną w prozaiczny konflikt o wysokość czynszu, przetrwa próbę lojalności i przywiązania.

 CZWARTKI – joga w parku

Kolejna edycja najpopularniejszych zajęć z cyklu „WF w parku” – każdorazowo przybywa na nie około 100 osób w każdym wieku! Zajęcia przedstawiające różne odsłony tych doskonałych dla ciała i umysłu ćwiczeń prowadzi instruktorka z Magiel Fitness. Warto wziąć ze sobą matę.

Do końca sierpnia, godz. 18:00, wstęp wolny, bez zapisów i ograniczeń wiekowych. W razie deszczu zajęcia odbędą się w Słodowni (bieżące informacje dostępne są na Facebooku w wydarzeniu „Lato w mieście by Stary Browar” https://www.facebook.com/events/1559377187660776/)

PIĄTKI – Senior Active – Powiążmy pokolenia

 Wracamy z entuzjastycznie przyjętymi rok temu zajęciami z cyklu „Senior Active”. Łączące pokolenia warsztaty plastyczne będą odbywały się w parku każdy piątek, w godzinach 12:00-14:00. Zajęcia dedykowane są osobom w wieku od 5 do 105 lat, lubiących aktywnie spędzać czas i nieustająco uczyć się czegoś nowego.

7 lipcaSznurowanie to wyzwanie – wykonywanie gadżetów z kolorowych sznurków

14 lipcaBag art – ozdabianie ekologicznych toreb z płótna

21 lipcaPejzaże – malowanie Starego Browaru na płótnie

28 lipcaDrewniaki luzaki – tworzenie korali, naszyjników, breloków i ludzików z drewnianych sznurków i kulek

4 sierpniaEco życie – międzypokoleniowy upcycling czyli kreatywne tworzenie przedmiotów z surowców wtórnych

11 sierpniaCuda wianki – warsztaty dla dużych i małych pań pod okiem florysty i animatorów

18 sierpniaTytkowe love – ozdabianie ekologicznych toreb z płótna

25 sierpniaPicasso Art – malowanie wielkoformatowe w technice kubistycznej

Godz. 12:00-14:00, park, a w razie deszczu Słodownia, zapisy w Punktach Informacyjnych: informacja@starybrowar5050.com, tel. 61 667 14 00 lub osobiście, materiały zapewnia Stary Browar.

Piątki/soboty – Miejskie Granie z Żywcem

Tegoroczne Miejskie Granie z Żywcem odbędzie się w parku Starego Browaru, który organizatorzy koncertów wybrali jako miejsce najbardziej pasujące do tematu przewodniego, promującego muzykę w sercu miasta. Rozpocznie je w piątek 7 lipca o godz. 20:00 Kortez (jego kanał na Youtube ma ponad 43 mln odsłon), a parkowej scenie pojawią się także m.in. O.S.T.R., Daria Zawiałow czy duet Rebeka, słynący z wykorzystania w swoich utworach keyboardu Casio.

Pełną listę artystów i dat ich występów dla tegorocznego cyklu Miejskie Granie w całej Polsce organizator koncertów Żywiec ujawni 30 czerwca.

 Park Starego Browaru, godz. 20:00, wstęp wolny.

 NIEDZIELE – Lazy Sunday

 W ciągu kilku lat Lazy Sunday – autorski projekt Weranda Take Away, wyrobił sobie zasłużoną renomę najmodniejszego sposobu spędzania niedzieli w Poznaniu. To chillout idealny – spotkania z przyjaciółmi, poznawanie nowych ludzi, pikniki i gry na trawie, a do tego przyjemny beat w tle serwowany przez DJ-ów. To prawdziwa uczta dla łowców instagramowych perełek – modowych i lifestylowych oraz obowiązkowy punkt programu dla każdego turysty, który w weekend bawi w Poznaniu. Wśród atrakcji co drugi tydzień w soboty odbywać się będą treningi lacrosse z Hussars, pierwszą polską drużyną tego popularnego m.in. w Stanach Zjednoczonych sportu i warsztaty kulinarne dla dzieci z Pyszotami. Zobacz:

Do końca sierpnia, godz. 12:00-20:00, wstęp wolny. Więcej informacji na Facebooku Weranda Take Away.

(Visited 1 324 times, 1 visits today)

Leave a Reply