Poznań Ice Festival

W weekend stolica Wielkopolski znów stanie się areną zmagań rzeźbiarzy w lodzie – wszystko w ramach Poznań Ice Festival. Pierwszego dnia rywalizować będzie ze sobą 24 zawodników, a drugiego – 12 dwuosobowych drużyn. Po zawodach lodowe arcydzieła ozdobią płytę Starego Rynku.  


W dniach 7-8 grudnia, na Starym Rynku będzie się odbywał Poznań Ice Festival. Udział w zawodach weźmie 24 uczestników z 11 krajów. Oprócz rzeźbiarzy z Polski, w szranki staną zawodnicy ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Czech, Ukrainy, Serbii, Iraku, Meksyku, Filipin, Malezji i Hiszpanii. W programie festiwalu znalazły się też koncert piosenek świątecznych, pokaz Ice Show oraz warsztaty rzeźbienia w lodzie dla dzieci.

Pierwszego dnia zmagań odbędzie się widowiskowy konkurs Speed Ice Carving. Zadaniem uczestników, rywalizujących pojedynczo, będzie odtworzenie w lodzie konkursowego wzoru – liczy się czas, bowiem otrzymają na to zaledwie kilkadziesiąt minut. Zawody rozpoczną się o godz. 12.20. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi około godz. 18. Natomiast o godz. 19 odbędzie się pokaz Ice Show.

Na niedzielę zaplanowano konkurs główny. Dwanaście dwuosobowych drużyn dostanie kilkanaście ton lodu i osiem godzin na stworzenie kilkumetrowych rzeźb na dowolny temat. Zmagania rozpoczną się już o godz. 9 i potrwają do godz. 17. O godz. 18 na scenie nastąpi ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród. Natomiast o godz. 19 na poznaniaków i turystów, którzy przyjdą oglądać zmagania rzeźbiarzy, czeka koncert piosenek świątecznych. W niedzielę dłuto do ręki będą mogli wziąć też najmłodsi. W godz. 11-15 na Starym Rynku odbywać się będą warsztaty rzeźbienia w lodzie dla dzieci.

W tym roku na uczestników zabawy i gości, którzy przyjdą obejrzeć zmagania zawodników, czeka mała zmiana. Festiwal przenosi się na zachodnią ścianę rynku, pomiędzy ulicami Paderewskiego i Zamkową.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie Poznań Ice Festival.

AJ/poznan.pl

(Visited 92 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz