Poznań : Charytatywny bieg wzdłuż Warty

3 września odbędzie się kolejna edycja Poznań Business Run. Reprezentanci lokalnych firm po raz piąty wybiegną na ulice, by pomóc spełnić marzenia osobom po amputacjach. W tym roku na starcie biegu pojawi się ok. 3000 sportowców. Nie zabraknie także reprezentacji Urzędu Miasta Poznania.


Poland Business Run to największy bieg charytatywny w naszym kraju. W tym roku odbędzie się w 8 polskich miastach: Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Gdańsku, Lublinie oraz Katowicach. Impreza z biegiem lat cieszy się coraz większą popularnością – w 2016 roku na mecie zatriumfowało 16 025 zawodników,  na tegoroczną edycję  zapisało się już ponad 20 tysięcy.

Bieg ma charakter sztafety, w której występuje 5 reprezentantów jednej firmy. Każdy zawodnik ma do pokonania dystans ok. 3,4 km. Ideą projektu jest wsparcie osób po amputacjach, ale także promowanie aktywności fizycznej i współpracy biznesu ze społecznością lokalną.

– Biegniemy po to, żeby pomagać i właśnie po to stajemy na starcie w 8 miastach Polski. Ogromnie cieszę się, że w Poznaniu jesteśmy po raz piąty. Dzięki naszemu zrywowi w pierwszy weekend września mamy możliwość pomocy osobom, które naprawdę tego potrzebują. Wśród naszych beneficjentów są studenci, którzy z nową protezą będą mogli wrócić na studia. Są osoby starsze, które przestaną być zależne od kogoś i same pójdą po zakupy. Jest też szereg osób, którym nasza pomoc pozwoli po prostu wrócić do aktywności zawodowej czy fizycznej – mówi Agnieszka Pleti, Prezes Fundacji Poland Business Run

W tym roku poznańska trasa biegu jest niezwykle widowiskowa. Zawodnicy podczas rywalizacji podziwiać będą tereny nadwarciańskie i Ostrów Tumski. Bieg rozpocznie się o godzinie 10:30. Start i meta umiejscowione zostaną przy Politechnice Poznańskiej.


W związku z przebiegiem trasy planowane są ograniczenia w ruchu. Zamknięte dla samochodów zostaną Piotrowo i dolna część Berdychowa wraz z Wartostradą. Od ulicy Jana Pawła II możliwy będzie wjazd samochodem na parkingi Politechniki. Czasowo wyłączone zostaną drogi wokół Katedry – od Mostu Jordana do wlotu na ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego, a także północna nitka Mostu Chrobrego w kierunku Garbar. Mieszkańcy obszarów objętych utrudnieniami zostaną o nich wcześniej poinformowani przy pomocy znaków drogowych oraz ulotek.

– W tym roku przenosimy się w piękną scenerię rzeki Warty. Bieg będzie wykorzystywał wybudowaną już część Wartostrady, z czego się bardzo cieszymy. Jest to takie miejsce, które pokazuje, że Poznań wrócił nad Wartę. Zachęcam gorąco poznaniaków, by 3 września przyszli kibicować wszystkim zawodnikom, bo jest to z pewnością wydarzenie o charakterze rodzinnym – zachęca Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Od początku istnienia Poland Business Run pomógł zmienić życie 139 niepełnosprawnych osób. W tym roku głównymi beneficjentami biegu w Poznaniu są 3 osoby: Adrian Bąk, Lucyna Jusiewicz oraz Piotr Lipiński. Pieniądze zebrane w trakcie organizacji wydarzenia będą dla nich szansą na poprawę jakości życia i powrót do aktywności fizycznej. Uzyskana kwota przeznaczona zostanie na zakup nowych protez oraz dofinansowanie rehabilitacji, jeśli będzie ona potrzebna.. Dodatkowo kilku osobą opłacone zostaną turnusy rehabilitacyjne.

Business Run od samego początku wspiera wielu artystów. Ambasadorami wydarzenia są m.in. Rafał Sonik, Mariusz Wlazły, Julia Kamińska czy Antoni Królikowski. W tym roku do tego zaszczytnego grona dołączyli Aleksander Doba i Mateusz Kusznierewicz. Na poznańskiej trasie zobaczyć będziemy mogli sztafetę medalistów olimpijskich, którą stworzą: wioślarka Natalia Madaj, zapaśniczki Monika Michalik i Agnieszka Wieszczek-Kordus, chodziarz Łukasz Nowak oraz kajakarka Aneta Konieczna.

Monika Marciniak/biuro prasowe/poznan.pl

Poland Business Run, fot. www.polandbusinessrun.pl
(Visited 210 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz