Poznań: Budimex przebuduje ul. Św. Marcin

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie (PIM) rozstrzygnęła postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy przebudowy ul. Św. Marcin. Prace na odcinku pomiędzy ul. Gwarną a ul. Ratajczaka, w których efekcie nastąpić ma uspokojenie ruchu samochodowego i zwiększenie atrakcyjności centrum, za 57,6 mln zł przeprowadzi Budimex S.A.


To więcej niż miasto zamierzało pierwotnie wydać. Decyzja o zwiększeniu budżetu na I etap (wynika ogólnokrajowej tendencji wzrostowej kosztów materiałów, robót budowlanych, jak również z konieczności użycia wysokiej jakości materiałów i usług, ze względu na reprezentacyjny i prestiżowy charakter ul. św. Marcin.

Wykonawca w swojej ofercie zadeklarował skrócenie o 14 dni  każdego z trzech kluczowych terminów, tj. uruchomienia ruchu tramwajowego, zakończenia prac budowlanych oraz oddania ulicy do użytkowania. Zaoferował również 5-letnią gwarancję na roboty i 10-letnią gwarancję na zieleń, wraz z pielęgnacją.

– Przystępujemy do długo oczekiwanej  przez mieszkańców  inwestycji, której celem jest kompleksowa odnowa ulicy św. Marcin. W kolejnych etapach przebudujemy sąsiednie ulice wraz z budową tramwaju w ulicy Ratajczaka. Stworzymy reprezentacyjne, przyjazne mieszkańcom, przedsiębiorcom i turystom przestrzenie publiczne w centrum miasta- zapowiada Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Podpisanie umowy pomiędzy Miastem, w imieniu którego działa inwestor zastępczy – PIM, a spółką Budimex nastąpi na przełomie lipca i sierpnia. Wykonawca swoje działania na placu budowy będzie mógł rozpocząć z początkiem września. W nocy z 2 na 3 września nastąpi zamknięcie ul. św. Marcin wraz z obszarem skrzyżowań z ulicami: Gwarną, Garncarską, Kantaka, Ratajczaka. Objazd dla pojazdów kołowych poprowadzony zostanie sąsiednimi ulicami, a ruch tramwajowy skierowany zostanie m.in., przez ul. Królowej Jadwigi, której remont zakończy się 31 sierpnia.

– Poznańskie Inwestycje Miejskie będą wnikliwie wsłuchiwać się w głosy i opinie mieszkańców, dotyczące zarówno przebiegu  prac budowlanych, jak również organizacji ruchu. W miarę możliwości technicznych postaramy się uczynić te prace jak najmniej uciążliwymi dla mieszkańców – zapewnia prezes PIM, Paweł Śledziejowski.

Ponowne uruchomienie tramwaju w ul. św. Marcin planowane jest na koniec października przyszłego roku, zakończenie prac budowlanych – na koniec stycznia 2019 roku, a oddanie ulicy do użytkowania – na koniec marca 2019 roku.

Jacek Łakomy/biuro prasowe, PIM/poznan.pl(Visited 251 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz