Poznań: Boże Ciało – informacje komunikacyjne

W Boże Ciało, w czwartek 20 czerwca, odbędzie się w Poznaniu ponad 50 procesji. Może to powodować lokalne utrudnienia w ruchu. Komunikacja publiczna tego dnia kursować będzie według niedzielnego rozkładu jazdy.


W godzinach od 10:00 do 13:00 w Poznaniu odbędzie się Centralna Procesja Bożego Ciała. Jej trasa przebiegać będzie od kościoła pw. Bożego Ciała ulicami: Krakowską, Garbary, Wielką, Chwaliszewo, przez most Chrobrego, Ostrów Tumski do Katedry.

Na trasie procesji, 20 czerwca, obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a pojazdy parkujące w miejscach niedozwolonych zostaną usunięte na koszt właścicieli.

W rejonie ołtarzy zakaz zatrzymywania się będzie obowiązywać zgodnie z tymczasowym oznakowaniem już od 19 czerwca. Dotyczy to fragmentu ul. Garbary przy klasztorze O.O. Bernardynów oraz wschodniej części ul. Garbary między ul. Woźną i Wielką.

Ponadto informujemy, że w związku z procesjami organizowanymi przez poznańskie parafie, w dniu 20 czerwca oraz w dniach 23, 27 i 28 czerwca mogą nastąpić czasowe zmiany w organizacji ruchu w rejonie kościołów parafialnych. Trasy przejść będą zabezpieczane przez służby Policji, Nadzoru Ruchu MPK, ZDM oraz służby kościelne.

W załączeniu wykaz procesji zgłoszonych do zarządzającego ruchem i Policji.

Więcej o komunikacji publicznej w weekend Bożego Ciała można przeczytać na poznan.pl

Załączniki
(Visited 59 times, 1 visits today)

One thought on “Poznań: Boże Ciało – informacje komunikacyjne

  • 20 czerwca, 2019 at 6:24 am
    Permalink

    LUDZIE !!! nie patrzcie na to, macie prawo zyć swobodnie jako wolni ludzie a nie tylko i wyłącznie z nakazami jakiegoś kościoła. trzeba byc mega kretynem by posiłkowac się informacjami, które tylko i wyłącznie strofują przeciętnych obywateli. Precz z kościołami i pedofilami !!!!

    Reply

Dodaj komentarz