Fałszywy hydraulik okradł seniorkę

Po raz kolejny ostrzegamy przed osobami podającymi się za pracowników różnych instytucji, którzy oszukując starszych ludzi co do swojej tożsamości mogą okraść ich mieszkania. Wczoraj, 18 czerwca na terenie Ostrowa Wielkopolskiego, mężczyzna informując, że jest hydraulikiem wszedł do mieszkania pod pozorem sprawdzenia czystości wody. Oszust okradł seniorkę na kwotę 9 tysięcy złotych.


We wtorek  18 czerwca policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży metodą „na hydraulika”. Jak ustalili, mężczyzna który oszukał 82-letnią mieszkankę gminy Sośnie, wszedł do mieszkania przedstawiając się jako „specjalista hydraulik”. Oszust tłumaczył, że chce pobrać próbki wody do badań, ze względu na jej zanieczyszczenie. Z informacji wynika, że gdy pokrzywdzona wraz z mężczyzną wlewała wodę do miski, inna kobieta wykorzystując nieuwagę 82-latki weszła do jej mieszkania i ukradła pieniądze. Starty jakie wyrządzili oszuści wyceniono na 9 tysięcy złotych.

Policja ciągle przypomina i informuje o działaniach oszustów wprowadzających nas w błąd i sposobach ich działania. Policjanci spotykają się z osobami starszymi i przedstawiają im sposoby działania oszustów. Niestety, niektórzy tracą czujność, co skrzętnie wykorzystują przestępcy wzbogacając się cudzym kosztem.

Apelujemy do wszystkich aby informowali swoich najbliższych, sąsiadów, znajomych o działaniach oszustów.

ostrow-wielkopolski.policja.gov.pl

(Visited 75 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz