Poznań: Bieg Wings for Life – zmiany w ruchu

Poznań jest jedynym polskim miastem, w którym odbywa się wyjątkowy bieg – Wings For Life World Run, podczas którego to meta goni biegaczy, a nie odwrotnie. 6 maja odbędzie się on po raz piąty równocześnie w kilkunastu miejscach na świecie. Ideą biegu jest wsparcie finansowe badań nad leczeniem przerwanego rdzenia kręgowego. Na czas imprezy zmieni się organizacja ruchu w mieście.


Bieg rozpocznie się o godzinie 13:00. Pół godziny po jego rozpoczęciu za uczestnikami wyruszy tzw. samochód pościgowy będący „ruchomą linią mety”. Prowadzić go będzie Adam Małysz. Biegacze, którzy zostaną wyprzedzeni przez ten samochód – kończą rywalizację i autobusami wracają na miejsce startu.

Miasteczko biegowe Wings for Life World Run w tym roku po raz pierwszy zlokalizowane zostało na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Stamtąd też wystartują biegacze. Pobiegną ulicami: Śniadeckich, Grunwaldzką, Roosevelta do ronda Kaponiera, następnie z ul. Święty Marcin skręcą w Aleję Niepodległości, a dalej w ul. Solną, Estkowskiego i Wyszyńskiego, by na rondzie Śródka skręcić w lewo i ul. Gnieźnieńską opuścić Poznań, kierując się do Bogucina. W Kobylnicy trasa biegu odbije w stronę Tuczna i poprowadzi uczestników w przeciwnym kierunku niż w poprzednich edycjach: przez Kiszkowo, Sławno, Komorowo, Lednogórę, Kocanowo i Pobiedziska, by wrócić z powrotem do Kobylnicy. Jeżeli komuś udałoby się pobić rekord, to całkowita pętla z metą na MTP liczy prawie 100 kilometrów.

W związku z biegiem czasowo zostanie wstrzymany ruch kołowy na ulicach Poznania i okolic. Zamknięcia te rozpoczną się ok. godz. 12:00, a zakończą – na terenie miasta – ok. 14:30.

Do Biura Zawodów i na start biegu najlepiej dojechać komunikacją miejską. Dojście do Miasteczka Wings for Life World Run przebiega od ul. Roosevelta, bramą wschodnią MTP (przeszklony budynek na wprost mostu Dworcowego).

Ulice w Poznaniu, po których przemieszcza się bieg to: Śniadeckich-Grunwaldzka-Bukowska-Rondo Kaponiera-Św.Marcin-Al.Niepodległości-Solna-Małe Garbary-Estkowskiego-Wyszyńskiego-Rondo Śródka-Podwale-Hlonda-Główna-Gnieźnieńska do skrzyżowania z drogą 92 (ul. Bałtycka)

Poza miastem utrudnienia w ruchu rozpoczną się ok. godz. 12:00 a zakończą ok. 17:00. Bieg będzie przebiegał przez miejscowości: Bogucin-Janikowo-Kobylnica-Wierzonka-Karłowice-Tuczno-Wronczyn-Krześlice-Pomarzanki-Sroczyn-Węgorzewo-Kiszkowo-Ujazd-Sławno-Komorowo-Siemianowo-Dziekanowice-Lednogóra-Kocanowo-Pobiedziska-Promno-Biskupice-Bugaj.
Na następujących skrzyżowaniach zlokalizowane zostaną tzw. „śluzy” umożliwiające przejazd w poprzek trasy biegu.

Na terenie miasta:

– ul. Bukowska – Roosevelta

– rondo Kaponiera

– Al. Niepodległości – Św. Marcin

– Al. Niepodległości – Libelta

– Al. Niepodległości – Solna

– Garbary – Małe Garbary – Wyszyńskiego

– Podwale – Bydgoska – Św. Wincentego

– Abpa Hlonda – Zawady

– Abpa Hlonda – Główna

– Główna – Krańcowa – Gnieźnieńska

– Gnieźnieńska – Bałtycka

Na terenie powiatu:

– Poznańska-Dąbrówki (m. Kobylnica)

– Kobylnicka-Dąbrówki-Sosnowa (m. Jerzykowo/Biskupice)

– Kobylnicka-Okrężna-Mieszka I (m. Jerzykowo/Biskupice)

– Fabryczna-Promno Stacja (m. Promno)

– Fabryczna – Gajowa (m. Pobiedziska-Letnisko)

– Fabryczna – Odnowiciela – Goślińska (m. Pobiedziska)

– Fabryczna – Kiszkowska (m. Pobiedziska)

– Fabryczna – Gnieźnieńska-Główna (m. Pobiedziska)

– Skrzyżowanie w m. Lednogórze (DW 194 droga na Lednogórę)

– Skrzyżowanie DW 197 z drogą Kamionki-Imiołki

– Kiszkowska z drogą Łagiewniki-Podarzewo

– Wronczyńska – Fiołkowa (m. Tuczno)

– Wronczyńska- Leśna (m. Tuczno)

Ze względu na chwilowe (około godziny 12.00 – 13.30) zamknięcie dla ruchu ulicy Grunwaldzkiej (na odcinku od ul. Śniadeckich do ul. Roosevelta), zmienione zostaną trasy tramwajów linii nr 61315. Tramwaje będą kursowały objazdem przez Głogowską, Hetmańską i Reymonta.

Zmiany na liniach autobusowych organizowanych przez ZTM:

linie nr 516063 – przejazd ulicami: Solną, Wolnica i Małe Garbary w obu kierunkach jezdnią południową

linie nr 67911 – przejazd ulicami: Estkowskiego i Wyszyńskiego w obu kierunkach jezdnią południową

linie nr 73788385312320321323342 – przejazd ulicami: Hlonda (od ulicy Głównej do ulicy Św. Wincentego) i ulicą Podwale w obu kierunkach jezdnią wschodnią

Organizator wprowadził możliwość uzyskania informacji o utrudnieniach pod numerem telefonu 575 11 33 09. Infolinia będzie czynna w sobotę, 5 maja – w godz. 10:00-15:00, a w niedzielę, 6 maja, od 9:00 do 17:00

Organizator wyraża chęć pomocy wszystkim osobom, które w dn. 6.05 będą realizowały grupowe przejazdy pojazdów np. związane z uroczystościami okolicznościowymi. Każdy przypadek takich przejazdów zostanie zanalizowany indywidualnie, a ich organizator otrzyma od organizatora biegu szczegółowe informacje dotyczące możliwych do zrealizowania rozwiązań logistycznych.

Więcej szczegółów dotyczących biegu można znaleźć na stronie organizatora: www.wingsforlifeworldrun.com/pl/pl/poznan/

Informacje o komunikacji podczas biegu dostępne są na stronie https://www.ztm.poznan.pl/pl/komunikaty/bieg-wings-for-life-world-run-2018-6-maja-niedziela-czasowe-zmiany-w-funkcjonowaniu-transportu-publicznego
Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.(Visited 418 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz