Poznań: 12 pomysłów na weekend

Co jakiś czas zdarzają się takie weekendy, że nawet zaproponowanie 12 imprez to mało. Trzy duże imprezy – Air Show, Pyrkon i Noc Muzeów –  zdominowały ten weekend w Poznanii, ale coś dla siebie znajdą również miłośnicy sportu, muzyki, turystyki, zwierząt i jedzenia.


Poznań Air Show

720 minut pokazów, 80 maszyn w powietrzu i 80 wystawców, 35 pokazów solowych i grupowych, 4 skoczków spadochronowych i dziesiątki dodatkowych atrakcji. Tegoroczny Poznań Air Show to okazja do uczczenia wielu rocznic. Pokazy połączone będą z obchodami upamiętniającymi 100-lecie Powstania Wielkopolskiego i 100-lecie odzyskania niepodległości.

19-20 maja, teren lotniska Ławica

Więcej na stronie: http://www.poznanairshow.pl

Festiwal Fantastyki Pyrkon

Święto miłośników fantastyki, komiksów, mangi itd. Wszystko zaczęło się 18 lat temu w szkole na Dębcu. Początkowo był to niewielki konwent, jednak pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę i od tego czasu Pyrkon nieustannie się rozwija, z roku na rok przyciągając coraz więcej fanów. Dziś jest on największym Festiwalem Fantastyki w Polsce i jednym z największych w Europie.

18-20 maja, teren MTP

Więcej na stronie: www.pyrkon.pl

Noc Muzeów

Jedyna tak noc w roku. Od kilkunastu lat w okolicach połowy maja można za darmo lub z dużą zniżką odwiedzić w jedną noc kilka muzeów. W Poznaniu kilkadziesiąt instytucji kultury i sztuki ponownie udostępni swoje zbiory oraz zaprezentuje wyjątkowe programy artystyczne dla wszystkich zwiedzających.

19 maja

Więcej na stronie: www.nocmuzeow.poznan.pl

20 lat Golec uOrkiestry

Golec uOrkiestra obchodzi jubileusz 20-lecia na scenie.


W 1998 roku powstał jeden z najbardziej charakterystycznych, rozpoznawalnych i przebojowych polskich zespołów. Jubileuszowa Atmaosfera Golec uOrkiestra to podróż przez lata naznaczone przebojami, jak: Lornetka, Pędzą Konie, Pieniądze To Nie Wszystko, Crazy Is My Life czy Ściernisco. Koncert to nie tylko podsumowanie dotychczasowych dokonań, ale także wiele niespodzianek i wyjątkowi goście – m.in.. Kabaret pod Wyrwigroszem.

19 maja, godz. 19:00, Hala Arena

Więcej na stronie: www.facebook.com/events/622338704764945

Lech Poznań – Legia Warszawa

Ostatni mecz sezonu 2017/18. Miał być zwieńczony zdobyciem Mistrzostwa Polski, jednak kilka meczy sprawiło, że tydzień temu ostatecznie szanse na tytuł przepadły. Lech Poznań bez względu na wynik meczu z Legią Warszawa zajmie 3. miejsce i w lipcu rozpocznie grę w eliminacjach do Ligi Europy. Wygrana z warszawskim klubem przy wygranej Jagiellonii Białystok, która gra u siebie z Wisłą Płock, pozwoli się cieszyć z mistrzostwa klubowi z Białegostoku.

20 maja, godz.18:00, Inea Stadion

Więcej na stronie: www.lechpoznan.pl

Beer & Food Festival

Impreza dla miłośników kraftowego piwa i foodtracków. Będzie to szósta edycji tego festiwalu, który po raz trzeci odbędzie się na terenie AZS przy ul. Pułaskiego.


 Organizatorzy przygotowali również atrakcje dla dzieci, które przyjdą na tę imprezę z rodzicami.

18-20 maja, Stadion AZS

Więcej na stronie: www.facebook.com/bffpoznan/

Impreza Włoska „La vita e bella” – charytatywny festyn rodzinny

Stowarzyszenie Accademia Frassati z Poznania zaprasza na festyn rodzinny połączony ze zbiórką charytatywną na rzecz Domu Dziecka w Betlejem, prowadzony przez siostry Elżbietanki z poznańskiej prowincji. Program imprezy został przygotowany z myślą o tym, by przenieść uczestników w klimaty słonecznej Italii, stworzyć w sercu Poznania włoski zakątek. Impreza rozpocznie się o godz. 18:00 Grą Miejską, by wziąć w niej udział wystarczy zgłosić się w punkcie startowym naprzeciwko bramy wejściowej na Wolny Dziedziniec. Główną atrakcją całego wieczoru będzie impreza taneczna na świeżym powietrzu. W tym celu na bruku dziedzińca zostanie zmontowany parkiet. Tańczyć będzie można przy znanych włoskich i nie-włoskich przebojach. Zabawa taneczna rozpocznie się po godz. 20:30 i potrwa do godz. 3:00 w niedzielę, 20 maja.

19 maja, od godz. 18:00 (koniec 3:00 – 20 maja), Dziedziniec Urzędu Miasta

Outdoor Festival Gateway

Jest to jedyny w Polsce festiwal o tematyce szeroko pojętego outdooru, skierowany przede wszystkim do osób lubiących aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, amatorów sportów ekstremalnych i podróżników. Gośćmi festiwalu będą m.in. Piotr Pustelnik, Krzysztof Wielicki, Piotr Hercog, czy Sebastian Kawa.

19- 20 maja, Centrum wykładowe Politechniki Poznańskiej

Więcej na stronie: http://getawayfestival.pl/

Marek Napiórkowski Trio feat. Andrzej Olejniczak

Charakterystyczne brzmienie Pierwszej Gitary polskiego jazzu w towarzystwie topowej sekcji: basisty Michała Barańskiego i perkusisty Pawła Dobrowolskiego, wzbogacone wirtuozerską grą Olejniczaka to nie lada gratka dla każdego jazzfana. Ten wyjątkowy skład pojawi się po raz pierwszy w Polsce w swojej premierowej odsłonie. Na program koncertów składają się kompozycje Napiórkowskiego, Olejniczaka oraz standardy jazzowe w nowych, zaskakujących aranżacjach.

20 maja, godz. 20:00, klub Blue Note

Więcej na stronie: http://bluenote.poznan.pl/event/marek-napiorkowski-trio-feat-andrzej-olejniczak/

Wystawa zwierząt egzotycznych

Kolejna edycja Poznańskich Dni Zwierząt Egzotycznych na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. W wydarzeniu bierze udział 60 wystawców, hodowców i pasjonatów, którzy nie tylko zaprezentują swoje okazy, ale także udzielą fachowych porad dotyczących chowu i hodowli zwierząt egzotycznych.. Zaletą wystawy jest obcowania ze zwierzętami z bardzo bliskiej odległości. Wydarzenie ma na celu edukację przyrodniczą szerokiego grona odbiorców, integrację środowiska przyrodników, hodowców i biologów, oraz stanowi doskonały sposób na miłe spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi.

19-20 maja, Biocentrum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Więcej na stronie: www.facebook.com/PDZE.UP/

Dni Lwowa i Kresów

W tym roku Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich organizuje w Poznaniu już XXI Dni Lwowa i Kresów. Program jest trzyczęściowy: w maju, lipcu i wrzesień-październik. Majowe „Dni” odbędą się  pod hasłem „Poznań – Lwów. Miasta kresowe”. Na Starym Rynek zainstaluje się „Jarmark Galicyjski” (zainicjowany w zeszłym roku) i zaraz po hejnale, na znak orkiestry dętej rozpocznie się „Piknik lwowski” z występami zespołów i innymi atrakcjami.

20-21 maja

Więcej na stronie: http://www.lwowiacy.pl/

Otwarcie Ogrodu Szaląg

Społeczny Ogród Szeląg szykuje się na wielkie otwarcie. Otwarcie połączone zostanie z piknikiem. W programie pikniku znalazły się m.in. warsztaty kulinarne przed piknikiem, miłe miejsca z kocykami do poleżenia, lampiony migające kolorowym światłem. Goście będą także mogli spróbować domowego jedzenia i pobawić się przy muzyce.

19 maja, od godz. 16:00, Szeląg – Nowe Miejsce Kultury

Więcej na stronie: https://www.facebook.com/events/364138427415300/

/poznan.pl/(Visited 247 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz