Poznań: 11 listopada – informacje komunikacyjne

W związku z imieninami ulicy Święty Marcin i II Poznańskim Biegiem Niepodległości 11 listopada wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji. Tego dnia obowiązywać będzie świąteczny rozkład.

II Poznański Bieg Niepodległości

Start i meta tego biegu na 10 kilometrów zlokalizowana będzie w tym roku na al. Niepodległości,


na wysokości kościoła oo. Dominikanów i Pomnika Polskiego Państwa Podziemnego. Pierwszy i ostatni kilometr trasy przebiegać będzie al. Niepodległości. Pozostałą część wytyczono ulicami: Przepadek, Pułaskiego, Armii Poznań, Ks. Mieszka I, Al. Solidarności, Murawa, Słowiańska, Szelągowska, Winogrady, Za Cytadelą i Armii Poznań.

Bieg rozpocznie się o godz. 10:00, ale czasowa organizacja ruchu wprowadzona będzie od piątku 10 listopada, od godz. 23:30 do soboty 11 listopada do godz. 16:00.

W tym czasie, w rejonie startu i mety biegu, zamknięte dla ruchu będą:al. Niepodległości na odcinku od ul. Fredry do ul. Libelta, ul. Wieniawskiego oraz ul. Noskowskiego od ul. Libelta do ul. Wieniawskiego.

Ponadto, w rejonie startu i mety oraz na trasie biegu wprowadzane będą czasowe ograniczenia parkowania. Kierowcy proszeni są o zwracanie uwagi na oznakowanie i wcześniejsze usunięcie pojazdów.

Na czas biegu, w godz. od 10:00 do ok. 12:00, na jego trasie wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne. Ponadto, zmiany w organizacji ruchu wprowadzone zostaną na następujących odcinkach ulic:
– al. Niepodległości: zamknięta od ul. Fredry do ul. Libelta,
– al. Niepodległości: ruch dwukierunkowy po nitce zachodniej od ul. Libelta do ul. Solnej,– al. Niepodległości: ruch jednokierunkowy po nitce wschodniej od ul. Solnej/Nowowiejskiego do ul. Przepadek,
– al. Niepodległości: zamknięta od ul. Przepadek do al. Armii Poznań,
– ul. Przepadek: zamknięta,
– ul. Pułaskiego: bez wyjazdu na skrzyżowanie ul. Przepadek/ks. Mieszka I,
– ul. Cicha: dwukierunkowa z wjazdem i wyjazdem od strony ul. Pułaskiego,
– al. Armii Poznań: zamknięta od ul. Garbary/Szelągowska do ul. ks. Mieszka I,
– ul. ks. Mieszka I: ruch jednokierunkowy po nitce zachodniej od Al. Solidarności do ul. Winogrady,
– Al. Solidarności: ruch dwukierunkowy po nitce północnej od ul. Mieszka I do ul. Murawa,
– ul. Murawa: ruch jednokierunkowy na nitce wschodniej od ul. Słowiańskiej do Al. Solidarności,
– ul. Słowiańska: ruch jednokierunkowy od ul. Murawa do ul. Szelągowskiej,
– ul. Szelągowska: ruch jednokierunkowy od ul. Winogrady do ul. Słowiańskiej,
– ul. Winogrady: zamknięta od ul. Szelągowskiej do ul. Za Cytadelą,
– ul. Za Cytadelą: zamknięta od ul. Winogrady do al. Armii Poznań.
W miejscach przecinania się ruchu ogólnego z trasą biegu ruchem przez „śluzy” kierować będą służby Policji i nadzoru ruchu MPK. Objazdy wyłączonych odcinków ulic wyznaczono ulicami sąsiednimi.

Imieniny ulicy Święty Marcin


W związku z tym wydarzeniem czasowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona od piątku 10 listopada, od godz. 23:30 do niedzieli 12 listopada do godz. 6:00.
W tym czasie obowiązywać będzie zakaz ruchu i parkowania na ul. Św. Marcin od al. Niepodległości do ul. Kościuszki kierowcy proszeni są o wcześniejsze usunięcia pojazdów).  Obowiązywać będzie zakaz ruchu na odcinku al. Niepodległości od ul. Św. Marcin do ul. Fredry. Wyłączona będzie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Św. Marcin i al. Niepodległości.
Ruch dwukierunkowy z ograniczeniami odbywać się będzie ulicami:
– ul. Taylora: od ul. Kościuszki do al. Niepodległości,
– ul. Kościuszki: od ul. Taylora do ul. Św. Marcin,
– ul. Kantaka: od ul. 27 Grudnia do ul. Św. Marcin.
Ponadto w dniu 11 listopada, w godzinach od 12:00 do 15:00, w związku z paradą uliczną, zamknięty będzie odcinek ul. Św. Marcin od wylotu ul. Dworcowej i mostu Uniwersyteckiego do skrzyżowania z al. Niepodległości. Możliwy będzie dojazd z ul. Roosevelta w ul. Dworcową oraz wyjazd z niej w kierunku ronda Kaponiera.
W tym czasie wyłączone będą sygnalizacje świetlne na rondzie Kaponiera oraz skrzyżowaniach al. Niepodległości z ulicami: Taylora i Powstańców Wlkp. Objazdy wyłączonych odcinków ulic wyznaczono ulicami sąsiednimi.

Komunikacja publiczna

11 listopada komunikacja publiczna kursować będzie według świątecznego rozkładu jazdy z pewnymi wyjątkami.


Przez cały dzień nie będzie kursował autobus linii nr 50, a 80, 81, 84 i 98 pojadą nieznacznie zmienionymi w związku z zamknięciem centrów handlowych tego dnia.

Dla ruchu tramwajowego całkowicie zamknięty będzie Most Uniwersytecki oraz ulice: Św. Marcin, Towarowa i Gwarna. W związku z tym linie: 2 i 18 jeździć będą przez ul. Roosevelta i Most Dworcowy. 5, 9, 13 i 17 pojadą przez ul. Fredry, z czego 9 dojeżdżać będzie do Placu Wielkopolskiego.Trasy zmienią wszystkie autobusy i tramwaje przejeżdżające przez ul. Św. Marcin i al. Niepodległości. Objazdy w większości wytyczone będą przez Most Dworcowy, ul. Roosevelta i Libelta, bądź Pułaskiego.

W związku z biegiem inaczej pojadą autobusy: 51, 60, 63, 67, 68, 69, 71, 74, 82, 83, 90, 905 i 911.

Na czas prowadzenia objazdów autobusowych zostaną uruchomione tymczasowe przystanki:

– na al. Niepodległości za skrzyżowaniem z ul. Libelta (w kierunku ul. Solnej);

– na ul. Roosevelta na wysokości Hali nr 3 MTP (w kierunku mostu Dworcowego);

– na ul. Roosevelta za skrzyżowaniem z mostem Dworcowym (w kierunku ronda Kaponiera);

– na Al. Solidarności na wysokości sklepu Kaufland (w kierunku ul. Murawa);

– na Al. Solidarności na wysokości pętli tramwajowej „Połabska” (w kierunku ul. Murawa).

W związku z zamknięciem al. Niepodległości w nocy z 10 na 11 oraz 11 na 12 listopada trasę zmienią też nocne autobusy: 233, 235, 243, 248.

Szczegółowe informacje dotyczące komunikacji 11 listopada można znaleźć na stronie: http://www.ztm.poznan.pl/pl/komunikaty/ii-poznanski-bieg-niepodleglosci-i-imieniny-ulicy-swiety-marcin-sprawdz-jakie-zmiany-w-transporcie-publicznym-zostana-wprowadzone-w-dniu-11-listopada-br

oraz

http://www.mpk.poznan.pl/komunikaty/1608-imieniny-ulicy-swiety-marcin-oraz-bieg-niepodleglosci
 

(Visited 871 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz