Poznań: 10 pomysłów na ciekawy weekend

Ostatni weekend przed świętami w Poznaniu zapowiada się niezwykle interesująco. Lubisz świąteczną atmosferę? Możesz kolejny raz przejechać się  Świąteczną Bimbą, wziąć udział w Wolnym Targu Świątecznym czy wysłuchać chóru żeńskiego „Skowronki”. Jeśli jednak wolisz odpocząć od zgiełku świąt możesz uczestniczyć w 50-leciu lodowiska Bogdanka lub podążyć śladami wielkich polskich pisarzy w Poznaniu.


 

Kolejny kurs Świątecznej Bimby

Już po raz drugi i ostatni w tym roku Świąteczna bimba wyjeżdża na tereny Poznania. W niedzielę, w godzinach od 12 do 18 pasażerowie bimby będą mieli szansę poczuć magię świąt. Bogato przystrojony wagon prowadził będzie sam Gwiazdor, zaś w tramwaju Poznaniacy będą mogli umilić sobie czas podróży słuchając kolęd i pastorałek. Co więcej, na pasażerów czekają słodkie upominki rozdawane przez elfki. Tramwaj będzie rozpoczynał swój kurs na Ogrodach, a dosiąść się do niego będzie można również m.in. na Moście Teatralnym, Kórnickiej czy Gwarnej.

Więcej szczegółów na : https://www.facebook.com/events/1587827537922014/

Wolny Targ Świąteczny

Jesteś miłośnikiem dzieł sztuki? Uwielbiasz rękodzieła? Jeśli tak to Wolny Targ Świąteczny jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tam tysiące pięknych dzieł ludzkich rąk, m.in. ceramikę, ręcznie szyte zabawki, biżuterię czy naturalne kosmetyki. Od piątku do niedzieli na dziedzińcu Starego Browaru będziesz miał także możliwość spotkania się z nowoczesnym rzemiosłem, designem czy projektantami dzieł.  Podczas targu spotkasz się również z rozmaitymi warsztatami.  Dla dzieci przewidziane będą warsztaty tworzenia ozdób świątecznych czy ozdabiania pierników. A jeśli Twoje dziecko zaśpiewa piosenkę bądź wyrecytuje wierszyk ma szansę otrzymania prezentu od Gwiazdora.

Szczegóły dostępne na : http://www.starybrowar5050.com/wydarzenie/wolny-targ-swiateczny/

Santa Rock Fest

Koncert charytatywny „Santa Rock Fest” już po raz czwarty odbędzie się  w Poznaniu.


Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną zaprasza na rockowo-mikołajkowe widowisko do Klubu pod Minogą w piątek o godzinie 19.  Cena biletu to 10 zł (ulgowy) lub 20 zł (normalny), a podczas koncertu zagrają zespoły Amity , Second Child i Mean Machine. Cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany na letni wyjazd podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej „Przyjaciele”.  Jeśli chcesz posłuchać dobrej muzyki i przy okazji wspomóc innych to „Santa Rock Fest” jest skierowany do Ciebie.

Więcej możesz się dowiedzieć na : https://www.facebook.com/events/1962676247322531/

4 rowerowy przejazd Gwiazdorów przez Poznań

Zbiórka pieniędzy na chorego Filipka to szczytny cel kolejnej edycji rowerowego przejazdu Gwiazdorów przez Poznań.  Tegoroczny przejazd rozpocznie się  w  niedzielę o godzinie 11, a peleton uczestników przy eskorcie policji będzie poruszał się m.in. przez ulicę Szelągowską, Bukowską, Garbary czy wzdłuż jeziora Rusałka. Cała trasa wycieczki to 22,3 km, a uczestnicy w trakcie jej trwania będą mogli wziąć udział w ciekawych konkursach, ognisku z kiełbaskami czy licytacji.  Wylicytować będzie można m.in.  płytę zespołu Lombard z podpisami członków bandu czy kalendarz Lecha Poznań z autografami piłkarzy. Koszt pakietu startowego to 30 zł, a w jego ramach każdy otrzyma czapkę Gwiazdora. Organizatorzy zachęcają jednak, aby uczestnicy peletonu startowali w pełnych, czerwonych strojach.

Szczegóły dostępne na : http://www.poznan.pl/mim/events/zdrowie-i-uroda,c,38136/4-rowerowy-przejazd-gwiazdorow-przez-poznan,98815.html

Świąteczne granie z fundacją „Wózkowicze”

Biorąc udział w świątecznym graniu z Wózkowiczami masz szansę poczuć klimat Świąt Bożego Narodzenia,


posłuchać świątecznej muzyki, a także odprężyć się od codziennego zgiełku i nieodłącznej przed świętami bieganiny. W niedzielę od godzinie 18 w klubokawiarni Meskalina będzie możliwość posłuchania na żywo m.in. Nikoli Klepacz (laureatka wielu konkursów muzycznych, występowała z Edytą Górniak) czy Agnieszki Kubickiej (współzałożycielki fundacji). Gwiazdą wieczoru będzie zespół Gospel Joy, który w swojej muzyce wyróżnia się profesjonalnym brzmieniem i niespotykaną radością czy energią. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Jest ono objęte honorowym patronatem prezydenta Miasta Poznania.

Więcej szczegółów na : http://www.poznan.pl/mim/events/zdrowie-i-uroda,c,38136/4-rowerowy-przejazd-gwiazdorow-przez-poznan,98815.html

Wielcy polscy pisarze, a Poznań

Interesuje Cię co wspólnego ma Poznań z Henrykiem Sienkiewiczem, Adamem Mickiewiczem czy Juliuszem Słowackim? Dzięki bezpłatnej wycieczce o nazwie „Wielcy pisarze i ich związki z Poznaniem” będziesz mógł podążyć śladami wielkich pisarzy w Poznaniu.  Przewodnik, czyli Karolina Dąbrowska pokaże ci wszystkie ciekawostki, fakty i legendy związane z polskimi pisarzami w stolicy Wielkopolski. Zwieńczeniem spaceru będzie konkurs z nagrodami. Start w sobotę o godzinie 14 w holu Biblioteki Raczyńskich.

Więcej można się dowiedzieć na : http://www.poznan.pl/mim/bm/news/wydarzenia-poznanskie,c,10/wielcy-pisarze-i-poznan,113244.html

Skowronki w CK Zamek

Żeński chór „Skowronki” wystąpi w 16 i 17 grudnia o godzinie 18 w Sali Wielkiej CK Zamek.


Dziewczęta, swym anielskim głosem, zaśpiewają najbardziej popularne polskie i zagraniczne piosenki świąteczne. Wprowadzą widzów i słuchaczy w klimat i wspaniałą atmosferę świąt bożonarodzeniowych. Chór zaśpiewa również pastorałki i kolędy, zaaranżowane przez Marka Rakowskiego czy Włodzimierza Sołtysika. Koncert ma promować nową płytę chóru z muzyką świąteczną.

Szczegóły na : http://chor-skowronki.pl/news/na-gwiazdke-skowronki/

Muzeum Powstania Wielkopolskiego ponownie otwarte

Od 16 grudnia będzie można zwiedzać zupełnie zmienione Muzeum Powstania Wielkopolskiego. To już 3 zmiana aranżacji wnętrza muzeum. Pierwsza, miała charakter klasycznej wystawy, druga w 2008 roku pokazywała muzeum w nowocześniejszej odsłonie. Aktualna ekspozycja pokazuje powstanie w kilku etapach. Wyróżnia m.in. pierwsze godziny powstania czy Trewir i Wersal z Paderewskim i Dmowskim. W czasie zwiedzania wystawy będzie można ubrać płaszcz wojskowy czy mieć w rękach replikę karabinu mauzer. Z racji tego, że w sobotę będzie uroczyste otwarcie wystawy bilety można nabyć w promocyjnych cenach – normalne to koszt 5 zł, zaś ulgowe 2 zł. Przebudowa muzeum została sfinansowana z budżetu Miasta Poznania.

Szczegóły na : http://www.poznan.pl/mim/info/news/muzeum-powstania-wielkopolskiego-na-nowo,113274.html

50-te urodziny lodowiska Bogdanka

Poznańskie lodowisko Bogdanka w niedzielę będzie świętowało swoje 50-te urodziny.


Solenizanci zapraszają na wielką imprezę przebieraną. Za najlepszy strój przewidziana jest nagroda. Co więcej, jeden z poznańskich Dj-ów będzie umilał jazdę klientom najlepszą muzyką. Podczas trwania wydarzenia odbędą się również konkursy z nagrodami. Start eventu o godzinie 12, a potrwa aż do 21.30

Więcej  można się dowiedzieć na : https://www.facebook.com/events/151114908859651/

Lech Poznań – Termalica Bruk-Bet Nieciecza

Ostatni mecz poznańskiego Lecha z Zagłębiem Lubin skończył się podziałem punktów. Co więcej, fatalnej kontuzji w 18-stej kolejce nabawił się etatowy reprezentant Polski Maciej Makuszewski.  Czy podopieczni Nenada Bjelicy pokonają przeciwności losu i przechylą szalę zwycięstwa na swoją stronę w spotkaniu z Termalicą? Tego można się już dowiedzieć w niedzielę o 15.30 przybywając na stadion przy ulicy Bułgarskiej.

Więcej na : https://bilety.lechpoznan.pl/CMS?page=lech-brukbet-bilety&utm_source=lechpoznanpl&utm_medium=rotator&utm_campaign=brukbet1712

Dominik Jagiełło/ biuro prasowe/poznan.pl

This slideshow requires JavaScript.

(Visited 187 times, 1 visits today)

Leave a Reply