POŻAR SAMOCHODU NA 128 km A2

[AKTUALIZACJA]

W dniu 26 grudnia 2021 roku o godz. 16:41 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na 128 km autostrady A2 w kierunku Warszawy. Dyżurny SKKP do działań zadysponował zastęp gaśniczy z nowotomyskiej Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej oraz zastęp z jednostki OSP Kuślin. Po przyjeździe zastępów na miejsca zdarzenia zastano samochód osobowy stojący na pasie awaryjnym autostrady, całkowicie objęty pożarem. Kierowca opuścił pojazd przed przybyciem strażaków, a na miejscy znajdował się patrol Policji. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji, ugaszeniu palącego się samochodu poprzez podanie jednego prądu piany ciężkiej oraz udzieleniu kwalifikowanej pomocy medycznej mężczyźnie (kontrola ABC, wsparcie psychiczne, opatrzenie rany lewej dłoni i schłodzenie oparzenia hydrożelem). Dla zachowania bezpieczeństwa w ruchu na autostradzie, na czas podawania prądu gaśniczego wstrzymano ruch w kierunku Warszawy.

Opracowanie: kpt. Damian Żukrowski
Zdjęcia: asp. Krzysztof Dolecki

Uwaga! Autostrada A2 pomiędzy Nowym Tomyślem a Bukiem zablokowana! ZNACZNE UTRUDNIENIA

Autostrada A2 pomiędzy Nowym Tomyślem a Bukiem została zablokowana z powodu pożaru auta osobowego. Utrudnienia potrwają około 2 godzin.

Autostrada Wlkp:

Km: 128+700 (Nowy Tomyśl/Buk) w kierunku Warszawy – pożar samochodu osobowego, zablokowane wszystkie pasy, szacowany czas utrudnień:


2h.
#AWSAalert #A2zablokowana #A2

(Visited 7 314 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz