Pożar sadzy w kominie ! Poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala

W dniu 11 grudnia 2018 roku tuż przed godziną 20:00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymał zgłoszenie o zapaleniu się sadzy w kominie w budynku jednorodzinnym w miejscowości Szamocin.


Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że z komina domu jednorodzinnego widać wydobywające się płomienie i palącą się sadzę, a wszyscy mieszkańcy wyszli na zewnątrz budynku. Działania straży pożarnej polegały w pierwszej kolejności na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszeniu palącej się sadzy w kominie. Po ugaszeniu pożaru przy pomocy kamery termowizyjnej sprawdzono temperaturę na całej wysokości komina, a pomieszczenia w budynku sprawdzono miernikiem wielogazowym, pod kątem obecności tlenku węgla – urządzenia nie wskazały zagrożeń. Podczas prowadzenia działań jeden z mieszkańców zaczął uskarżać się na ból w klatce piersiowej, w związku z tym strażacy udzielili kwalifikowaną pierwszą pomoc (zastosowano tlenoterapię, termoizolację i wsparcie psychiczne) i na miejsce wezwano ambulans. W konsekwencji poszkodowany mężczyzna został przetransportowany przez ZRM do Izby Przyjęć Szpitala Powiatowego w Chodzieży.

W działach trwających dwie godziny brały udział 2 zastępy straży pożarnej (z JRG PSP w Chodzieży i OSP KSRG Szamocin) oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.
(Visited 101 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz