Pożar gazociągu w Murowanej Goślinie [AKTUALIZACJA]

Pilny komunikat dla mieszkańców Murowanej Gośliny!!!

Wszyscy użytkownicy sieci gazowej na terenie miasta i gminy Murowana Goślina (a także miejscowości  Potasze, Biedrusko) proszeni są o zamknięcie zaworów gazowych. Absolutnie nie wolno obecnie korzystać z jakichkolwiek urządzeń funkcjonujących z użyciem gazu. Na posesjach, które zostały opuszczone przez mieszkańców po wybuchu, zawory zostaną zabezpieczone i zamknięte przez pracowników spółki gazowniczej. Ponowne otwarcie zaworów będzie możliwe wyłącznie po kontrolach i odpowietrzeniu instalacji przeprowadzonej przez pracowników z uprawnieniami.
/godz. 12:00/

Pożar gazociągu w Murowanej Goślinie

Nie ma ofiar pożaru gazociągu do jakiego doszło w Murowanej Goślinie. Takie informacje przekazał na miejscu zdarzenia wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. –


Deklarujemy pełną pomoc i wsparcie finansowe oraz prawne osobom poszkodowanym – mówił wojewoda. Podziękował też druhom strażakom oraz wszystkim służbom uczestniczącym w akcji. W wyniku rozszczelnienia gazociągu relacji Poznań-Rogoźno spaleniu uległy trzy budynki mieszkalne. 20 osób ewakuowano. W akcji uczestniczyło 160 strażaków i 80 policjantów.

Jak poinformował dyrektor poznańskiego oddziału Gaz-System Wojciech Łojewski, odcinek gazociągu, na którym doszło do rozszczelnienia, został odseparowany. Bezpośrednio po zakończeniu akcji gaśniczej, służby przystąpią do naprawy zniszczonej infrastruktury. Specjalna komisja będzie badać przyczyny zdarzenia.

/godz. 3:50/

W Murowanej Goślinie trwa akcja gaszenia pożaru gazociągu przesyłowego DM500 Poznań-Rogoźno. Na miejsce udaje się wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann, który będzie uczestniczył w posiedzeniu sztabu. Pożar strawił jeden budynek. Brak informacji o osobach poszkodowanych. Strażacy bronią innych budynków przed ogniem. W pobliżu jest stacja benzynowa, która nie jest zagrożona. Gaz System zamyka dopływ gazu.
/godz. 2:15/

26 stycznia o godzinie 0.10 w Murowanej Goślinie doszło do wybuchu gazociągu wysokiego ciśnienia. Trwa akcja ratownicza. Na miejscu działa 20 zastępów straży pożarnej oraz policja. Spłonął 1 budynek, trwa ewakuacja pobliskich budynków. Pożar występuje na długosci ok. 150 m. Brak informacji o poszkodowanych.
/godz. 1:30/Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
Olbrzymi pożar pod Poznaniem ! W akcji 48 zastępów straży pożarnej i 160 strażaków, 80 funkcjonariuszy policji.[FILM]

W nocy z czwartku na piątek pod Poznaniem wybuchł ogromny pożar. Ogień widoczny był z kilkudziesięciu kilometrów. Do wybuchu i pożaru gazociągu wysokiego ciśnienia przy ul. Gnieźnieńskiej w Murowanej Goślinie doszło około północy.


Ogień pojawił się koło stacji paliw. Na wysokość kilkudziesięciu metrów buchają dwa strumienie ognia. Łuna widoczna jest z wielu kilometrów. Jak donoszą czytelnicy, m.in. z Poznania, Rokietnicy czy Obornik. – informuje Głos Wielkopolski .

Burmistrz Murowanej Gośliny Dariusz Urbański oraz wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffman zadeklarowali swoje wsparcie dla poszkodowanych rodzin.

Nie ma informacji o poszkodowanych ani ewentualnych zniszczeniach. Jak dotąd nie są znane również przyczyny wybuchu, prawdopodobnie doszło do rozszczelnienia,/wp.pl/


Czytaj również …
(Visited 2 552 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz