Pożar Domu Pomocowo-Opiekuńczego w Białej.

Dnia 7 listopada 2019 r. o godz. 18:21 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Czarnkowie otrzymało informację o pożarze w Domu Pomocowo – Opiekuńczym Stowarzyszenia „Ankar”. Dyżurny niezwłocznie zadysponował na miejsce zastępy z JRG Trzcianka, JRG Czarnków, OSP Biała, OSP Siedlisko, OSP Nowa Wieś, OSP Stobno, OSP Gajewo.


W chwili przybycia na miejsce pożaru pierwszych zastępów zastano palący się w znacznej części budynek schroniska. Osoby przebywające w budynku opuściły go przed przybyciem
na miejsce zastępów straży pożarnej. Kierujący działaniem ratowniczym wraz z przeprowadzonym rozpoznaniem i rozwojem sytuacji pożarowej podjął decyzję o zadysponowaniu kolejnych zastępów. Działania strażaków polegały na podaniu w sumie 8 prądów gaśniczych wody w natarciu i obronie na palącą się część budynku. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do dogaszania zarzewi ognia i rozebrania spalonej konstrukcji dachu.. W trakcie działań na miejscu zebrał się zespół kryzysowy na czele z Burmistrzem miasta Trzcianka, który zorganizował lokale zastępcze dla mieszkańców Ośrodka Pomocy.

W działaniach gaśniczych, które trwały niemal 15 godzin udział brało 20 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych, w tym Kierownictwo Komendy Powiatowej w Czarnkowie, Grupa Operacyjna Komendanta Wojewódzkiego PSP z Poznania oraz pluton gaśniczy „Piła”, łącznie 70 ratowników.

Opracował: asp. sztab. Damian Majewski
Zdjęcia: Przemysław Lipiecki, KP PSP Czarnków, dh Renata Warnkowska

Zobacz również …

(Visited 278 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz