Pożar budynku stodoły

2 czerwca o godzinie 20:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Ostrzeszowie, wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku stodoły w miejscowości Kraszewice przy ul. Kaliskiej. Po dojeździe naszych zastępów okazało się, że pożarem objęty jest cały obiekt o powierzchni 250 metrów kwadratowuych.


Po zabezpieczeniu miejsce zdarzenia i przeprowadzonym rozpoznaniu, nasze działania polegały na obronie sąsiadujących budynków, które były zagrożone. W pierwszej fazie rozprzestrzeniania się pożaru siły i środki były niewystarczające, dlatego na miejsce sukcesywnie dojeżdżały kolejne zastępy straży pożarnej, które skupiły się na gaszeniu palącego się obiektu stodoły.

Podczas działań ratujących mienie jeden z funkcjonariuszy policji doznał poparzeń dłoni, któremu strażacy udzieli kwalifikowanej pierwszej pomocy a po przyjeździe zespołu ratownictwa medycznego przekazali poszkodowanego pod opiekę ratowników medycznych. 

Pożar opanowano po około 90 minutach akcji gaśniczej. Spaleniu uległy dach i konstrukcja budynku, maszyny rolnicze typu, kombajn zbożowy „Bizon” przyczepa samozbierająca, prasa do słomy, przyczepa rolnicza oraz słoma składowana w stodole. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 10 zastępów straży pożarnej w sile 36 strażaków.

Opracowanie: mł. ogn. Radosław Gatkowski
Zdjęcia: mł. ogn. Radosław Gatkowski/ sekc. Robert Kolenda

/kppsp-ostrzeszow/

(Visited 13 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz