POWIAT POZNAŃSKI: 25 jednostek OSP otrzymało sprzęt za 100 tys. złotych

Węże i pompy strażackie warte 100 tysięcy złotych trafiły do ochotniczych staży pożarnych z powiatu poznańskiego. Jan Grabkowski, starosta poznański, spotkał się w sobotnie przedpołudnie z przedstawicielami powiatowych jednostek OSP, aby przekazać wyposażenie wspierające druchów w codziennej pracy. W ciągu siedmiu lat na ten cel przeznaczono  blisko 590 tys. zł. Wśród sprzętu zakupionego przez powiat, który wykorzystują obecnie ratownicy znajdują się m.in. agregaty prądotwórcze, pompy szlamowe, prądownice, węże strażackie, smoki pływające, a nawet sztormiaki i spodniobuty.

Jan Grabkowski – wypowiedź 

– Choć bezpieczeństwo nie jest zadaniem własnym powiatu, co roku dofinansowujemy je z budżetu samorządu.


Od 2000 roku przeznaczyliśmy już na nie25 milionów złotych. Tylko w tym roku zaplanowaliśmy wydać kolejne 3 miliony zł. Dofinansowujemy zakup sprzętu specjalistycznego, radiowozów czy nagród konkursowych. Wspieramy też modernizację i rozbudowę komisariatów, jednostek ratowniczo-gaśniczych, w tym JRG nr 6 w Krzesinach czy JRG nr 8 w Bolechowie – mówił w sobotę Jan Grabkowski, starosta poznański.

Tradycyjnie sprzęt dla ochotników z powiatu przekazywany był podczas corocznego pikniku rodzinnego „Bezpieczni w powiecie poznańskim”, który tym razem, ze względu na pandemię koronawirusa,  nie mógł się odbyć.

– Dzięki takiej współpracy z powiatem poznańskim nasi strażacy mają doskonałe wyposażenie, które gwarantuje im oraz potrzebującym pełne bezpieczeństwo podczas akcji ratunkowych – mówił Jacek Michalak, komendant PSP w Poznaniu.

Spotkanie w Bolechowie było również doskonałą okazją, do wręczenia nagród w organizowanych od 20 lat konkursach: „Strażak Roku Powiatu Poznańskiego” i „Dzielnicowy Roku Powiatu Poznańskiego”.

Strażakiem Roku PSP został st. ogn. Grzegorz Cegłowski z JRG 9 w Poznaniu, a OSP – dh Władysław Godawa z jednostki w Promnicach.  Statuetkę, dyplom oraz symboliczny czek na kwotę 3,5 tys. zł wręczyli Jan Grabkowski, starosta poznański, bryg. Jacek Michalak, komendant miejski PSP oraz dh Wacław Zajączkowski, prezes oddziału powiatowego OSP.  Natomiast tytuł „Dzielnicowego Roku Powiatu Poznańskiego” przypadł sierż. sztab. Jakubowi Bólowi z komisariatu policji w Pobiedziskach. Laureat otrzymał również czek na kwotę 3,5 tys. zł.

– Dużą przyjemnością jest nagradzanie strażaków czy policjantów cieszących się szacunkiem mieszkańców i uznaniem wśród współpracowników. Rozbudowujemy jednostki, kupujemy sprzęt czy finansujemy szkolenia właśnie po to, by funkcjonariusze byli dobrze przygotowani do służby i wyposażeni w sprzęt zapewniający bezpieczeństwo im oraz wszystkim, którym pomagają – podkreślał starosta poznański.

(Visited 413 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz