POWIAT NOWOTOMYSKI: Przekazanie nowo zakupionej karetki dla SP ZOZ w Nowym Tomyślu, która stacjonować będzie w Opalenicy.

Dzisiaj odbyło się przekazanie nowo zakupionej m.in. z dotacji Powiatu Nowotomyskiego karetki dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nowym Tomyślu,


która stacjonować będzie w Opalenicy. Starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki w rozmowie z ratownikami medycznymi wyraził zadowolenie z faktu, że dbając o bezpieczeństwo mieszkańców będą mogli oni korzystać z nowoczesnego wyposażenia karetki.

Wymienione wsparcie dla nowotomyskiego szpitala jest jednym z wielu działań podjętych na rzecz poprawy warunków funkcjonowania nowotomyskiej służby zdrowia. Warto w tym miejscu wspomnieć, że na terenie przyszpitalnym trwają obecnie prace, polegające m.in. na budowie dróg wewnętrznych i parkingów przy szpitalu. Ponadto należy przypomnieć o doposażeniu nowego Oddziału Ortopedii Traumatologii Narządu Ruchu i modernizacji Oddziału Neurologicznego. Łącznie powiat na realizację inwestycji w SP ZOZ przeznaczy w tym roku ponad 3 mln zł.

Dodaj komentarz