POWIAT NOWOTOMYSKI: Nocny pożar budynku gospodarczego

W dniu 15 czerwca 2024 r. o godzinie 3:45 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego (stodoły) w miejscowości Boruja Kościelna.

Dyżurny SKKP do działań zadysponował dwa zastępy z nowotomyskiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej, dwa zastępy z OSP Boruja Kościelna, dwa zastępy z OSP Bukowiec, po jednym zastępie z OSP Wytomyśl, OSP Jastrzębsko Stare, OSP Bolewice.


Po przybyciu zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia zastano w pełni rozwinięty pożar budynku gospodarczego (stodoła) o konstrukcji drewnianej. W bliskiej odległości znajdowały się kolejne budynki gospodarcze o konstrukcji drewnianej oraz budynek mieszkalny. W budynku znajdowało się kilka balotów słomy oraz narzędzia.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu początkowo 2 prądów wody w obronie na sąsiednie budynki, a następnie podaniu łącznie 4 prądów wody w natarciu na pożar. Po lokalizacji przystąpiono do rozbiórki pozostałych elementów budynku oraz sukcesywnym przelewaniu ich wodą w celu dogaszenia. W wyniku pożaru, budynek spłonął doszczętnie. Na koniec działań sprawdzono pozostałe budynki kamerą termowizyjną pod kątem sygnatur ciepła – brak zagrożeń.

Przyczyny powstania pożaru ustala Policja.

Opracowanie: asp. Szymon Maciejewski

Zdjęcia: OSP Boruja Kościelna, st. asp. Waldemar Ignorek

/kppsp-nowy-tomysl/

 

 

(Visited 2 095 times, 1 visits today)

Leave a Reply