Powiat nowotomyski – „Dopalacze niszczą życie” / kolejne spotkania z gimnazjalistami

Mł. asp. Anna Urbaniak z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu oraz pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Tomyślu odwiedzili gimnazjalistów z Opalenicy. Podczas spotkania młodzież zapoznała się z charakterem pracy nowotomyskich funkcjonariuszy. Była to także okazja przypomnieć młodym ludziom o negatywnych skutkach brania dopalaczy.

Policjantka z  Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu oraz pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Tomyślu, przeprowadzili spotkanie edukacyjno-informujące z młodzieżą gimnazjalną Zespołu Szkół w Opalenicy

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z pracą policji oraz jej charakterem i specyfiką. Jednakże nie to było głównym celem spotkania. Korzystając z okazji mł. asp. Anna Urbaniak starała się uświadomić młodzież jak wielkim i niebezpiecznym zagrożeniem dla zdrowia i życia młodych osób jest zażywanie dopalaczy.

Do tego celu wykorzystany został specjalny film profilaktyczny, który w sposób dosadny pokazał młodym osobom, co w danym momencie dzieje się z organizmem człowieka biorącego dopalacze. Puszczony film wywołał u gimnazjalistów wiele emocji.

Następnie Magdalena Balcerek z PSSE w Nowym Tomyślu przeprowadziła z młodzieżą warsztaty praktyczne, których tematem przewodnim były prawdy i mity związane z substancjami psychoaktywnymi. Uczniowie dowiedzieli się również, jakie są główne przyczyny zażywania narkotyków.

Poruszana na warsztatach tematyka uświadomiła uczestników, dlaczego ważna jest profilaktyka w zakresie zapobiegania używania narkotyków oraz jakie sposoby wykorzystują dealerzy.

(Visited 123 times, 1 visits today)

Leave a Reply