Powiat Nowotomyski – To była tragiczna niedziela na drogach

Z całą pewnością możemy mówić o minionej niedzieli jako feralnej. W niespełna 3 godziny aż dwie osoby zginęły w wyniku zdarzeń drogowych.
19 marca 2017 roku, około godziny 19:20 do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu wpłynęła drastyczna informacja o zwłokach kobiety znajdujących się na jezdni.

Na miejsce natychmiast skierowano grupę wypadkową z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. Przybyły patrol potwierdził zgłoszenie. Na nieoświetlonym fragmencie drogi 2711P prowadzącej z Michorzewa do Trzcianki, na prawym pasie drogi znajdowało się ciało 45-letniej kobiety posiadającej liczne obrażenia, które prawdopodobnie powstały w wyniku potrącenia przez pojazd.

W działaniach prócz policjantów i Prokuratorów uczestniczyli również strażacy z Kuślina i Trzcianki, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku, a także na czas oględzin odpowiednio je doświetlili.

Decyzją prokuratora zabezpieczono ciało kobiety. Przeprowadzona zostanie sekcja zwłok.

Niespełna trzy godziny później doszło do kolejnego, tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. O godzinie 21:45 oficer dyżurny otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zderzeniu czołowym dwóch pojazdów. We wskazane miejsce natychmiast skierował kolejną grupę wypadkową z Wydziału Ruchu Drogowego. Okazało się, że 55-letni mieszkaniec powiatu szamotulskiego, kierowca VW Golfa, z nieustalonych do tej pory przyczyn, na prostym odcinku drogi K-92 zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym prawidłowo pojazdem marki VW Golf, którym kierował 26-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego. Niestety na skutek odniesionych licznych obrażeń ciała 55-letni kierowca zmarł na miejscu.

(Visited 557 times, 1 visits today)

Leave a Reply