POWAŻNY WYPADEK W WĘGORZEWIE! Cztery osoby przetransportowane do szpitala. Na miejscu śmigłowiec LPR. Zatrzymane prawo jazdy kierowcy BMW

POWAŻNY WYPADEK W WĘGORZEWIE
W niedzielę, 26 kwietnia 2020 roku, około 19:00 w miejscowości Węgorzewo w gminie Kiszkowo doszło do poważnego wypadku drogowego, w którym brały udział dwa samochody osobowe. Cztery osoby zostały przetransportowane do szpitala, w tym jedna Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym.Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności i przyczyny tego zdarzenia drogowego.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji kierujący w stanie nietrzeźwości (przeprowadzone badanie wykazało 1,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu) samochodem osobowym marki BMW, 29-letni mieszkaniec gminy Pobiedzisk jadąc od strony Kiszkowa w kierunku Sroczyna podczas wyprzedzania w miejscu niedozwolonym i na podwójnej ciągłej, z powodu nadmiernej prędkości na łuku drogi stracił panowanie na pojazdem, po czym zjechał na prawą stronę jezdni i uderzył w drzewo. Po tym samochód przemieścił się na jezdnię, a w auto uderzył nadjeżdżający Kia Picanto, którego kierujący BMW właśnie wyprzedzał.

W wyniku trzy osoby w wieku od 19 do 29 lat podróżujący BMW i kierujący KIA zostali z obrażeniami ciała przetransportowani do szpitali w Gnieźnie i Poznaniu. W akcji ratunkowej brał udział śmigłowiec LPR.

Na czas prowadzonych czynności, do godziny 23:00 droga była zablokowana. Policja wprowadziła objazdy. Pojazdy zostały zabezpieczone na parkingu depozytowym.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu BMW.

Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie

Zobacz również …

(Visited 804 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz