Poważne poparzenia w kotłowni – Poszkodowany z obrażeniami twarzy i kończyn został przetransportowany do specjalistycznego ośrodka w Siemianowicach Śląskich.

W poniedziałek 22 stycznia br. w godzinach popołudniowych doszło do wypadku przy pracy. Poparzeniom uległ pracownik firmy zajmującej się hydrauliką


22 stycznia br. około godziny 14.15 oficer dyżurny KPP w Kępnie został powiadomiony o wypadku przy pracy, do którego doszło na terenie kotłowni budynku wielorodzinnego w Wielkim Buczku. Policjanci, którzy udali się na miejsce ustalili, że  dwaj mężczyźni – 33-latkowie z gm. Trzcinica, podczas wykonywania prac hydraulicznych, zostali ranni. W czasie spawania rury prowadzącej do wymiennika ciepłej wody doszło do zapalenia się pianki izolacyjnej znajdującej się w pobliżu. Jeden z mężczyzn doznał niegroźnych obrażeń. Drugi, ma poparzoną znaczną część ciała, głównie twarzy i kończyn i został przetransportowany do specjalistycznego ośrodka w Siemianowicach śląskich. Jego stan – według bardzo wstępnych ocen lekarzy – ocenia się na poważny.

Na miejscu wypadku pracowała grupa operacyjno – dochodzeniowa, która zabezpieczyła ślady zdarzenia. W akcji gatowniczej kotłowni brały udział inne służby ratownicze.(Visited 147 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz