Amfetamina zamiast papierosów. 25-latek miał przy sobie 30 gram narkotyku

Wieczorem 21 stycznia br. dzielnicowy sprawdzał miejsca zagrożone sygnalizowane przez mieszkańców za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W centrum Środy skontrolował młodego mężczyznę. Chwilę później wyszło na jaw, że 25-latek ma przy sobie 30 gram amfetaminy.


  Środki odurzające zabezpieczono w komendzie, a średzianin trafił do policyjnego aresztu.

Dzielnicowi to policjanci pierwszego kontaktu. Policjanci ci zajmują się różnego rodzaju interwencjami, przemocą domową, profilaktyką grup społecznych. Zakres czynności dzielnicowych jest bardzo szeroki, bo kontrolują również miejsca zgłaszane przez mieszkańców za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jako zagrożone.

Tak było w tym przypadku. Asp. Łukasz Wawrzyniak, który pełnił służbę obchodową, na jednej z ulic w centrum Środy skontrolował 25-latka. Podczas sprawdzenia okazało się, że średzianin ma przy sobie narkotyki. Środki odurzające ukrył w paczce po papierosach licząc, że stróż prawa nie będzie aż tak dociekliwy, by sprawdzać wnętrze pudełka. Mężczyzna był jednak w błędzie, bo policjant sprawdził również papierosy, ujawniając tam ponad 30 gram amfetaminy.

Mundurowy ma na swoim koncie wiele osób zatrzymanych właśnie za posiadanie narkotyków. Tu finał sprawy był identyczny jak w poprzednich tego typu sprawach, które realizował. Zabezpieczone narkotyki starczyłyby na przygotowanie kilkudziesięciu porcji. Amfetamina została zabezpieczona w komendzie, a sprawca przestępstwa trafił do policyjnego aresztu. O karze dla niego zadecyduje sąd.(Visited 741 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz