Potrącenie rowerzystki

Kierująca Mercedesem kobieta na skrzyżowaniu ulicy Lipowej i Wolsztyńskiej w Siedlcu potrąciła rowerzystkę. Do zdarzenia doszło w sobotnie przedpołudnie. W wyniku uderzenia cyklistka doznała urazu głowy i przewieziono ją do wolsztyńskiego szpitala.
23.03.2019 r. ok.godz. 10:30 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w rejonie skrzyżowania ulicy Lipowej i Wolsztyńskiej w Siedlcu. Na miejsce skierowano policjantów Wydziału Ruchu Drogowego, którzy ustalili, że kierująca Mercedesem 44-letnia mieszkanka Belęcina nie ustąpiła pierwszeństwa poruszającej się rowerem mieszkance Siedlca.

Kobieta na skutek uderzenia przewróciła się doznając urazu głowy. Rowerzystce udzielono niezbędnej pomocy medycznej, a następnie przetransportowano do wolsztyńskiego szpitala.

Badanie alkotestem, jakiemu poddana została kierująca Mercedesem wykazało, że była trzeźwa. Od rowerzystki pobrano krew do badań. Policjanci w czasie prowadzonych działań przeprowadzili oględziny miejsca, w którym doszło do zdarzenia, kierowali też ruchem drogowym.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, które prowadzi KPP w Wolsztynie. Kara przewidziana za spowodowanie wypadku drogowego to pozbawienie wolności do lat 3. 

wolsztyn.policja.gov.pl

(Visited 217 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz