Potrącenie na przejściu dla pieszych

W miejscowości Grabów n. Prosną doszło do potrącenia pieszego. Po potrąceniu pieszy oddalił się z miejsca zdarzenia.

W dniu 17 października około godziny 20:00 w miejscowości Grabów n. Prosną na ul. Kępińskiej,


kierująca pojazdem m-ki VW Golf kobieta lat 35 , mieszkanka powiatu ostrzeszowskiego na oznakowanym i oświetlonym przejściu dla pieszych nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu tj. mężczyźnie lat 44 również mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego, i potrąciła go w wyniku czego pieszy uderzył w szybę czołową pojazdu a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Dokonano penetracji terenu w rejonie tego miejsca oraz ulic przyległych. Z uwagi na to, że mężczyzna został rozpoznany przez kierującą pojazdem sprawdzono również miejsce jego zamieszkania i inne miejsca gdzie mógł on przebywać. Powiadomiono o zdarzeniu jednostki sąsiadujące w tym placówki medyczne.

Wykonano czynności w niezbędnym zakresie. Nad ranem okazało się, że mężczyzna w godzinach nocnych powrócił do domu. Na tą chwilę nie są znane jego obrażenia gdyż dopiero w godzinach porannych udał się on do Szpitala Rejonowego w Ostrzeszowie na badania.

Kierującej zatrzymano dokument prawa jazdy. Postępowanie prowadzi KP Grabów.

Uzupełnienie ;

Ustalono, że obrażenia ciała poszkodowanego nie zagrażają jego życiu są to obrażenia w postaci stłuczeń. Od mężczyzny została pobrana krew do badań pod kątem stanu trzeźwości w chwili zdarzenia.

(Visited 177 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz