Potężny pożar budynku inwentarskiego! Spaleniu uległo 16 tys. piskląt kaczek! Wstępnie straty oszacowano na 400 tys. zł.

21.12.2018 r. kilkanaście minut przed godz. 1 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kępnie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Świbie.


Kiedy strażacy dotarli na miejsce zastali budynek inwentarski (kurnik) objęty w ok. 25% pożarem. Zagrożona była pozostała część obiektu. Natychmiast przystąpiono do działań gaśniczych zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku – strażacy pracowali w aparatach powietrznych. Rozpoczęto również ewakuację mienia i drobiu. Kolejne jednostki OSP dojeżdżające na miejsce wprowadzały sukcesywnie kolejne prądy wody. Po przybyciu na miejsce drabiny mechanicznej wykonano otwór w dachu celem odprowadzenia gazów pożarowych co znacznie poprawiło warunki dalszych działań. Kiedy opanowano pożar przystąpiono do dogaszenia palącej się słomy i jej wywiezienia przy pomocy ładowacza. Łącznie spaleniu uległo 16 tys. piskląt kaczek, częściowo konstrukcja dachu budynku oraz instalacje – wstępnie straty oszacowano na 400 tys. zł. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń.
Opracowanie: kpt. Kucharzak J., KP PSP Kępno

 

Zobacz również…
(Visited 861 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz