Poszukiwany trzema listami gończymi zatrzymany na terenie Anglii

46-letni mieszkaniec Pleszewa nie uniknie sprawiedliwości. Mężczyzna od 2012 roku był poszukiwany trzema listami gończymi. Na swoim koncie ma m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Teraz za kratkami spędzi ponad 3 lata.


46-latek poszukiwany był trzema listami gończymi wystawionymi przez Sąd Rejonowy w Świdnicy. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od 2012 roku. Próbował wszelkich metod, by uniknąć odpowiedzialności za popełnione czyny. W trakcie poszukiwań zmienił nawet nazwisko.

Pomimo tych prób, pleszewscy policjanci, zajmujący się poszukiwaniami osób wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu ustalili miejsce pobytu poszukiwanego 46-latka. Okazało się, że przebywa on na terenie Wielkiej Brytanii.
46-latek ma na swoim koncie udział w zorganizowanej grupie przestępczej, posiadanie środków odurzających, ich udzielanie i wprowadzanie do obrotu, a także kilkakrotne kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu i niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.
Pod koniec maja br. mężczyzna został sprowadzony do Polski, a następnie osadzony w Areszcie Śledczym w Warszawie.
Pomimo upływu lat odpowie za swoje czyny. Za kratkami spędzi łącznie 3 lata i 4 miesiące.
pleszew.policja.gov.pl
(Visited 3 665 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz