POSZUKIWANY I ZATRZYMANY NA A2 [FILM]

Poszukiwanego kierowcę zatrzymał patrol wielkopolskiej inspekcji. Poznaniacy musieli też wezwać pogotowie, bo zatrzymany źle się poczuł. Na zasądzony wysoki mandat może przyjdzie mu zarobić w więzieniu.


27 lutego na autostradzie A2 został zatrzymany pojazd polskiego przewoźnika, którym wykonywany był transport drogowy rzeczy z Belgii do Polski. W trakcie kontroli inspektorzy z Poznania stwierdzili, że kierowca nie rejestrował swojego czasu jazdy. Na tachografie cyfrowym oraz na karcie kierowcy zapisywany był odpoczynek, a powinna być rejestrowana jazda, ponieważ pojazd się poruszał. Inspektorzy musieli więc zadzwonić po policję. W trakcie przesłuchania kierowca poprosił o wezwanie pogotowia ratunkowego ponieważ źle się poczuł i miał gorączkę. Po badaniu ratownik medyczny stwierdził u niego podwyższoną temperaturę i wskazał na grypę żołądkową. W trakcie sprawdzania kierowcy przez policję okazało się, że był poszukiwany do zatrzymania.

Wobec przedsiębiorstwa zostało wszczęte postępowanie administracyjne na łączną kwotę 7.900 złotych, a kierowca został ukarany mandatami karnymi w sumie na 3.400 złotych.

witdpoznan.pl

(Visited 4 191 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz